• 19 ocakta, crr'de, gitar festivali kapsami icerisinde, iki turk sanatcidan biri olup ilk konserini verecek olan muzisyen.
  • bulutsuzluk özlemi için; türkçe sözlü rock yapılamaz hurafesine karşı bir cevap deyü bir tanım otutturan kimse bir röportajında...
  • bulutsuzluk un gitaristi, iyi de calar aslinda ayrica sina kologlu ile grubun en eski uyelerindendir , arada cihangir de kafasinda haci beresi, sirtinda cantasi ve gitari elinde de kopepgi ile gezerken rastlanabilir kendisine...bir ara gruptan ayrilmis diye duydum ama bilmem.
  • gittiğim ilk konser olan bulutsuzluk özlemi konserindeki performansından sonra ben de çalıcam deyip ilk gitarımı almama vesile olan türkiyenin en iyi bikaç gitaristinden biri.
    `kaygısızlardakieyvah abim` tipine çok kopmuştum
  • ihtisasını david gilmour üzerine yaptığı söylenmektedir. onun sololarını birebir çalarmış.
  • bulent ortacgilin bu sarkilar adam olmaz albumunde de yetenegini konusturan* son donemlerde bu topraklarin en begenilen rock gitaristi.
  • 19 ocak'ta basta alp ersonmez, davulda cem akselle beraber 3. uluslararasi crr gitar festivali cercevesinde ilk solo calismasi olan kafi albumunun cikisindan sonra istanbul'da ilk konserini veren gitarist. konserin ikinci yarisinda sarp maden, basta yine alp ersonmez ve davulda volkan oktem ile birlikte sahne aldi. en son parcayi ise hep birlikte caldilar, iki davul, iki gitar ve bas esliginde. coskulu, usta isi ve sahane bir konserdi.
  • gitarı mekanik değil, organik bir boyutta yaşayan adam. dolayısıyla verdiği zevk te "hem bu kadar teknik hem de bu kadar duygulu" şeklinde değil de "kabından taşmış bir şeyler hissediyor ve bunu bana hissettiriyor" şeklinde olan bir gitaristtir.
    albümü kafi'de phaser ve benzeri efektlere de oldukça fazla yer vermiş olması, o anlar kafasından bulanık şeylerin geçtiği fikrini verebilir, ya da her neyse...
  • murat sezen tarafından yapılan gitarları kullanan insan
  • bülent ortaçgil konserlerinin erkan oğur yedeği.
    ama yedekliği haketmediğini konser boyunca attığı sololarla* kanıtlayan gitarist.
hesabın var mı? giriş yap