• ibrahim erkal'ın çıkış şarkısı..
    kahretsin aklımdasın ve sen bunun farkındasın daram daram....
  • penceremin önündeyim dalmışım gökyüzüne
    bulutların arasında yer ararken kendime

sonsuzluğu dolaşırken
    sensizliğe alışırken
    herşeyini unutmuşken
    kahretsin aklımdasın
    ve sen bunun farkındasın

sonsuzluğun ötesindeyim
    gölgen gölgem üstüne
    eriyorum bitiyorum
    çare mi var derdime

vefasızlığını affedemedim
    sana olan zaafımı hazmedemedim
    aramazdım sormazdım
    seni tanımazdım bile
    sen benim koynumda beslediğim yılan bile olamadın
    kahretsin
    (bkz: arabesk sloganlar)
  • arabesk sarkilarin, bir sandalye ya da konserve acacaginin da anlamakta zorluk cekmemesi gelenegine uygun olarak yazilmis (arada bi sonsuzlugu dolasirken filan diyo ama o da hissedilir anlanmaz herhalde), zamanini tutturabilirse, yani evrim merdiveninde tek hucreli canli asamasina geri donup, ona uygun fon muzigi yapildigi donemlere meze olursa, bir miktar alkolle bogure bogure soylenen muhtesem ibrahim erkal yapiti.vaka aynen boyle gerceklesti, gordum. ilk duyusum kapicinin bes yasindaki cocugunun icli sesinden olmustur, o da ayri bir yara tabii.
  • nakarattaki "kahretsin aklımdasın" bölümünden ziyade "sonsuzlugu dola$irken sensizlige ali$irken" sözleriyle aklımda yer etmiş bir şarkıdır.sırf bu fanrtastik sözlerinin hatırına fezaya gönderilecek ilk türk uzay mekiğinin görüntülerinin dünyaya bu şarkı eşliğinde verilmesi bu ulusun ibrahim beye gönül borcudur minnet borcudur...
  • sözlerinin içinde ki sonsuzluk kelimesinin at sikine konmuş kelebek gibi durduğu ibrahim erkal şarkısı.
  • genelde, borclular tarafindan, alacaklilarina soylenen, "en kisa zamanda sana da odeme yapacagim" huviyetinde soylenen bir kelime olsa da, arkadaslar veya sevgililer arasinda da ayrilirken soylenen, hoscakal, "seni dusunecegim" anlamina gelen kisa cumle.
  • "seni o kadar çok düşünüyorum ki, o kadar olur yani" anlamı ifade edebildiği gibi,
    "başka bir yerimde olamıyosun zaten" diye devam etmesi de muhtemel olan cümlecik
  • (bkz: lades)
  • gerizekali yeni neslin akilda olan kisinin cep telefonunu caldirarak demek istedigi sey. gereksiz, yapmacik, "konusmaya kasamam ama anla iste aklimdasin" demek gibi, vb...
  • söz konusu özne altıncı hissi kuvvetli biriyse, bahsi geçen ikinci tekil şahısın tez vakitte* arayacağı, görüleceği veya bir şekilde ulaşacağı kesindir. "tabii canım o yüzden aramıyosun"* lafını işitmemek için "aaa, tam aklımdan geçiyordun" demek yersizdir, gereksizdir
hesabın var mı? giriş yap