şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 16 yıl sonunda akp ile büyümüş bir nesli tanımlamak için kullanılabilecek tanımdır.

  bu çocuklar veya nesil ne derseniz deyin inanılmaz bir kin ve nefret ile büyütülmüş, yetmemiş düşünmelerinin de önüne geçmek için de bir şeyler yapılmıştır. zira bu nesil bildiğin hangi haber olursa olsun savunacak bir şey buluyor. gerçekten inanılmaz.

  mesela yunanistandaki orman yangınından sonra bir bakan istifa etmiş bbc haberinde (zaten yabancı haber siteleri bunların 1 numaralı yuvalanma yeri) adamlar utanmadan gelmişler türkleri siyasileri sittin sene öldüren militanların cezası hafifletilmişte adalet bakanı istifa edecek mi diye yazıyor. kafaya bak.

  dolar 5 lira olmuş tipik şekilde görmüşsünüzdür dolar 100 lirada olsa reisimizin arkasındayız minvalinde açıklama yaparlar.

  şu ana kadar 16 yılda akp'nin tek bir yanlış yaptığını kabul etmemeyi geçtim bu arkadaşlar mutlaka kıyaslayacak bir bok buluyor. mesela türkiyenin cari açığı yüksek mi denmiş hemen altında abdninki şu kadar, çininkide bu kadar yazabiliyorlar.

  bakın bunun limiti yok. her seferinde aklınızın sınırları daha fazla zorlanıyor. öyle şeyler bulup çıkarıyorlar ki inanılmaz. mesela yakınlardaki tren kazasında onlarca insan öldürüldü yandaş medyalarının ilk yaptığı büyük tren kazaları haberi oldu. somada 300 kişi öldü ne olacak dendi 1 tane siyasi istifa etmedi. fetö ile kolkola onlarca yıl geçirdiler sorsan kandırıldılar. fetö darbe girişiminden sonra askerler tutuklandı eyvallahta memur ve öğretmen gibi alt düzey insanların hayatları da bitirildi. yetmedi çocuklarında hayatları bitirildi. daha yeni egede 3 bebek boğuldu bu zulümden kaçmaya çalışırken bu akp çocukları bunu yandaş medyaları ile görmezden geldi. ama terör saldırısında bir bebek ölünce herkes yüreği dağlanmış gibi yaptı. tam bir akp çocukluğuna örnek bence.

  bunun içinde yandaş medyacılar da var merak etmeyin. bu tabir basit bir tabir olmaktan çok kul hakkı yenilmesine ses çıkarılmayıp insanların katledilmesine oh iyi oldu ölmeleri diyecek kadar ahlaktan ve insanlıktan yoksundur.

  adama sorsan ekonomi iyi mi iyi diyecek doları geçtim benzin neden bu kadar pahalı desen cevap vereceği argüman ya büyük ülkeyiz yada akp isterse sorun değil yada abde de şu kadar yaprağım tarzında oluyor.

  üstelik arkalarında akp olduğunu bildikleri için ağızları da çok bozuk. küfür hakaret gırla gidiyor. kimsede bir şey yapmıyor.

  ülkede adalete güvenen var mı bilmiyorum. akp kendi savcılarını ve hakimlerini yerleştireli çok oldu. allah için aranızda akpli siyasiler çıkıp dese (ki fetö olayı için kandırıldık dediler) evet biz paraları sıfırladık ve onlarca yıldır fetöyü besleyip büyütüp 15 temmuza sebep olduk kim ne yapabilecek? bir tane savcı var mı bu sözlerin üzerine gidip tutuklama yapabilecek?

  ülke dibe çöküyor. zengin çomarların sesi çıkmazken fakir çomarlar en çok akpyi savunuyor ama dediğim gibi bir argüman yada haklı bir tarafları yok. işte bu yüzden bu arkadaşlara artık akp çocuğu diyorum.

  bebek ölümlerini ayıranlarda bunlar, yunanistandaki yangın için oh olsun diyenlerde bunlar, hakkını arayanlara terörist yaftasını yapıştıranlarda bunlar, içlerinde 1 gram insanlık olmayanlarda bunlar, mantıklı düşünmeye ihtiyaç duymayanlarda bunlar.

  ilerleyen zamanlarda bunlarla karşı karşıya geleceğiz arkadaşlar. maalesef bundan kaçış pek yok gibi. fetöcü denildiği için sadece insanların ölümlerine sevinen insanlarla, başka ülkede bebekler ve insanlar yanarken ölenlere sevinenlerle hala masabaşında anlaşırız seçimle giderler diye düşünüyorsanız, gerçekten çok safsınız...