1453 entry daha
  • olmayan başlangıçtır.

akp normal bir siyasi parti değil uzun yıllardır. akp bir kimlik/bir sınıfsal ayrımı ifade ediyor toplumda sosyolojik olarak.
    hepsi geçti geriye bu çıplak gerçek kaldı.
    bir miktar homurdanma var sadece, o da iş mutfağa geldi dayandı, tencere kaynamıyor, pasta küçüldü, partide pastayı baştan iri kesen elitler arttı o yüzden. ülke geleceği vs. hiçbirinin umurunda değil, konvansiyonel bir siyasi parti iken bir zamanlar umurlarındaydı belki ama artık değil. o sınırı çoktan geçtiler.

akp ile yanıldık diyemiyorlar, demeyecekler. bu hiç olmayacak. anadolu irfanına sadece yeni bir akp lazım o kadar. mevcut partiyi değiştirip yeni gemiye binmek için. çünkü en altta o sorgulanmaz inanç var. o dev olgu. din. yalandan da olsa, karikatür hali de kalsa, dış görünüş vs. de olsa, en kolay kimlik eğitimsiz kitleler için hala din. şu bizdendir, alnı secde görür diyorlar, bitti.

bir yerlerde bir hata görmek hür dimağ ister, cesaret ister.
    bizim içimizden ama çürük çıktı olmaz, bizden değil olmaz, yanıldık olmaz, çünkü din/dindar hata kabul etmez. yanılırsa din inancı da yanılmak, boşa düşmek zorundadır adeta. işin abc'si budur.

dolayısı ile herkes her şeyin farkında. sadece "bir ömür bir yanlışa inanmış olmak" olarak gördükleri yanılgıyı kaldıramayacaklar. imkansız bu. beklememek de lazım.

the matrix'teki neo, blue pill, red pill meselesi bu arkadaşlar.
    morpheus(durum) neo'ya(halk) hapları uzattı, seçenek sundu.
    türkiye'de çok geniş bir kitle mavi hapı tercih ediyor işte. basit ve çıplak gerçek bu.
    akp'de inat etmek onların mavi hapı. kırmızının ucu çok başka yere çıkıyor çünkü.

bütün bunlar akp güç kaybetmiyor demek değil, evet kaybediyor, evet iktidarı muhtemelen ilk seçimde kaybedecekler ama yaşanan bir uyanış falan değil, aynı notaları çalmak kaydıyla sadece tel değiştirme hazırlığıdır.

tek umudunuz gençler olsun.
    benim öyle.
    ben bir uyanış varsa, olsa olsa gençlerdedir diye umuyorum.
    anaları, babaları, teyzeleri, dayıları, amcaları gibi olmayacaklar inşallah.
    gençler bu din/vatan/millet edebiyatını yemeyecekler yarın öbürsü gün diye inanmak istiyorum. kendileri dindar da olsalar yeni akp'lere geçit vermeyeceklerini hayal ediyorum.

hakiki mürşidin ne olduğu ile alakalı her şey.
1008 entry daha
hesabın var mı? giriş yap