• (bkz: chp zihniyeti)
  • akp'nin içler acısı zihniyetinin korkunç ürünlerini, defolarını, ayıplarını, pişkinliklerini birbir açıklamaya çalışırken, chp zihniyeti diye karşı saldırıya geçmek bu zihniyetin tipik özelliklerinden biridir. en güzel örneği de i. melih gökçek.
  • karşı saldırı diye nitelendirilen şeyin aslında eşit paylaştırılmış nefreti göstermeye yönelik olduğunu anlayamayanların bilmeden anlamadan saldırdığı zihniyettir. evet akp zihniyeti iğrenç karaktersiz bir zihniyettir. çıkarcı ve yalancıdır. ancak ona bu kadar boş bir şekilde saldıran chp zihniyetinden de bir farkı yoktur. sonuçta memlekete verilen zarar büyüktür.
    (bkz: akp chp el ele)
  • milletin eline, beline el uzatmayı "devlet'in işi" zanneden, "halk ile iç içe olduğu" yalanı ile siyasi cahil toplumumuzu hem kullanan, hem de onun içine eden; bence beş para etmez zihniyettir.

karadeliğe düşesice zihniyet işte!...
  • konuyla ilgili küçük bir anı, ocak başkanlığı yapmış, hacettepe'li bir ülkücü anlatıyor olayı, sene 1977...

"fen-edebiyat fakültesinin ikinci katında ders görüyordum. dersin ortasında hemen üst kattan gelen çığlıkları duydum. hemen dışarı çıkıp üst kata yöneldim, çığlıkların geldiği sınıfı buldum. o sınıfın mevcudu 11 idi; bunların 7'si akıncılar olarak bilinen msp gençlik kolları üyesiydi ki biri de benim uzaktan akrabam oluyordu, 3'ü marksist, sonuncusu ise kapalı bir ülkücü bayan arkadaşımızdı. kapıyı açıp içeri girdiğimde karşı karşıya geldiğim manzara korkunçtu! marksistler başörtülü bayan arkadaşımızın saçlarından tutmuş yerlerde sürüklerken akıncı olacak adamlar sıralarında oturmuş sessizce olanları izliyorlardı! hışımla girdim sınıfa, hızla attım il adımımı... ilk yumruğumu bütün nefretimle vurdum... marksistlere değildi kinim, o sahte zihniyetin ürünlerineydi. akıncılaraydı nefretim, ilk yumruğu kendi kanımdan olana vurdum..."
  • dünyanın en güzel zihniyeti; başka bir dünyanın ama...
  • etyen mahçupyan'ın deyişiyle, ülkenin önündeki tek umut vadeden zihniyet:

<<ama yine de tek şans kendi içindeki kürtleri kimlikleriyle kabullenme yolunda hızla ilerleyen akp. çünkü askerin ve muhalefetin zihniyetine baktığınızda görüyorsunuz ki, bu ülkenin önünde akp’nin ‘olgunlaşmasından’ başka pek bir çıkış yok...>>

bu adam da nereden nereye. hey gidi.

(bkz: halka toprak verme niyetimiz yok)
  • (bkz: taşeron)
hesabın var mı? giriş yap