• yerel seçimlerde chp'nin oylarını akp'ye yazan akp'li sandık başkanı ebru doğan katar'a 5 yıl hapis cezası verilmesi olayı. ilk önce hangi akp'li kurmay "zamanlama manidar" diyecek çok merak ediyorum;

http://www.radikal.com.tr/…gir_fatura_5_yil-1373740
  • radikalin haberle ilgili manşeti şu şekilde: "oy çalan sandık başkanına ağır fatura: 5 yıl!"

ağır fatura mı?
    ağır he mi?
    birilerinin demokratik hakkını çalmış. birilerinin geleceğini çalmış, bir ilde ve ilçede yaşayanların beş yılını çalmış.
    karşılığında verilen 5 yıl ceza ağır fatura öyle mi?

bence "oy çalan sandık başkanı ucuz kurtuldu: 5 yıl!" yazsalar yeriydi.
  • paralel yargının darbe girişimidir. müjdelenmiş bir iktidarın önünü kesmek için yapılmış hukuk rezaletidir. öyle bırakmam onu.
  • az çalmış diye verilen cezadır o, çok çalsa tutuklayamazsın.
  • ak partinin aldığı 126 oyu 136 yazarak sahte tutanaktan 5 yıl hapse çarptırılmış sonra iyi halden 4 yıl 2 aya indirilmiş iyi halde herhalde kız çok oynamamış ya 10 oycuk ne olacak .
  • yüzlerce başkandan birinin kararıdır.. ne belediyeler çalındı o oylarla..

ankara'ya bak ankara'ya amk..
  • malum şahsın aşağıdaki kalıpları kullanarak karşımıza çıkması ile sonuçlanacaktır.

çaldığını ispat etsinler, ispat edemezler.
    afedersiniz hırsız diyorlar.
    benim türbanlı sandık başkanıma saldırdılar.
    bunlar hep paralel yapının oyunları.

çalmamıştır, ödünç vermiştir.
    emri ben verdim, sorunu olan benimle paylaşsın.
  • yeterli olmayan cezadır!

bir ülkenin kaderine ve milyonlarca insanın hayatına doğrudan kast eden alçakların gerekirse müebbetle yargılanmalı ki it gibi titresinler oy çalmayı düşündükleri sandığın başına "aman bir şey olmaz inşallah" diye.
  • her türlü sosyal mecrada mümkün olduğunca yayılmalıdır. yaptıklarının ne kadar vahim olduğunu sonuçlarını ögrensinler. ben twitterımda ve facebookumda yayarak başlıyorum ama otuz takipçiule nereye varılır bilemem.
hesabın var mı? giriş yap