• yıllardır merak ettiğimdir.

nedir bu dava olayı?

burs ile okuyan bilal'in armatörlüğe uzanması mı?
    "bir gün zengin olursam bilin ki haram yemişimdir" rte. serüveni mi?

ortadoğu'nun abisi pozisyonundan, türbe kaçıracak hale gelmek mi?

tüp. ekmek, mazot kuruklarından, morg kuyruklarına mı?

sıfır (0) şehit vermiş devleti, bu hale sokmak mı?

insanların bir birlerine nefretle baktığı bir toplum, kutuplaşmış ve kümelenmiş halk yığınları, cehaletin tavan yaptığı kesimler..

kadın cinayetleri, kadın'a şiddetin standart bir toplum kültürü olması.. "ben kadın ile erkek eşitliğine inanmıyorum" rte.

ve daha uzar gider.

dava dedikleri olaylar sanırım bunlardan ibaret.. ben demiyorum tarih diyor.
  • davalarının ne olduğunu google'a cumhuriyet dönemi isyanları yazarak öğrenebilirsiniz.
  • mevcut yasalara göre suçtur.partilerin program ve tüzükleri olur halkın önüne bunlarla çıkılır yargıtaya bunlar verilir.yani bir başka ajanda yapamazlar. işin ucu terör örgütü davasına bile dönüşebilir.dikkat etseler iyi olur derim.
  • dava dedikleri şunlar;

1- araplaşmak şeriat ile yönetilmek.

2- kendi aralarında bir sistem kurup malı götürmek yani yeşil sermaye.

3- kadını toplumda değersizleştirmek.

4- ne idüğü belli olmayan şeyh, tarikat gibi gereksiz oluşumlara girmek vs liste uzar gider.
  • sadece erkeklerin anlayabildiği cumartesi olayı gibi birşeydir. kimsenin dilinden düşmeyen, herkezin anlamış gibi yaptığı şey, the cause. fakat meşhur dış mihraklardan ayrı düşünülemez

rte'nin kastı ve tanımı ise şudur; bir dış mihraklar var, bu adamlar bizim gelişmemizi, köprü, yol havaalanı ve bilumum betonerme işlerini yapmamızı istemiyor (gelişmekten anladıkları bu çünkü), dinimizi de yok etmek istiyorlar, başörtülülerden nefret ediyor dindar bir nesil yetişmesini istemiyorlar, istemedikleri için de bizi engelleyecek fakat çok da "gizli", öyle herkesin anlayamayacağı hamleler yapıyorlar. işte bu hamlelerin farkında olmak ve bunları bertaraf edebilmek için çalışmak, benim anladığım kadarıyla rte'nin tanımıdır, anlatmaya çalıştığıdır. bu dış mihraklar sinsidir öyle herkes bilmez fakat rte ve büyük resmi gören ilkokul mezunu akp seçmeni hariç, onlar bu kimsenin farkında olmadığı dış mihraklarla mücadele edebilmek için tek etkili ve yetkili kişiyi desteklemektedirler. rte'nin iktidarına muhalif herşey ve herkez de bu dış mihraklarla işbirliği içindeki terörist ve hainlerdir. onlar için her seçim; dış mihrakların erdoğan'ı düşürmeye çalışmasından ibarettir. işte bu dava uğruna rte'ye olan desteklerini devam ettirirler.

edit:imla.
  • sanirim yavaştan ortaya çıkıyor.
    (bkz: laiklik anayasada olmamalı)
  • türkiye islam cumhuriyeti. davaları, istekleri, gönüllerindeki bu.
  • bıraksınlar bu işleri, eskilerin mücahitleri şimdilerde müteahhit olmuş. peh.
  • fetöcülerin "darülp harpta dava uğruna herşey serbest" dediklerini icazet alarak kendi davalarına uygulayan zihniyettir.
  • (bkz: rant)
hesabın var mı? giriş yap