• komplo teorisi.
    gerçi ekonomideki çöküşü chp'nin kucağına bırakmak istemek mantıklı bir düşünce tabii.
  • pimi çekilmiş el bombasından hallice olan ekonominin teklif edilmesidir.

(bkz: thanks but no thanks)
  • yani siz tayyip erdoğan'ın chp'li bir ekonomi bakanının sözünü dinleyeceğini mi düşünüyorsunuz?

liyakat sahibi bir ekonomistin makama gelmesinin ardından yapacağı ilk şey ne olacak?

ben söyliyeyim...

1-) faizleri arttıracak.
    2-) sıkı kemer sıkma politikasına geçilecek.
    3-) devlet kurumlarını(beştepe dahil) tasarrufa zorlayacak.

vs...

ve tayyip erdoğan bunlara ses çıkarmayacak?

bu resmen ayağına sıkmak olur. hayatta böyle bir şey yapmayacaktır.

erdoğan'ın "türkiye ittifakı" dediği şeyin ne olduğunu söyliyeyim:

"herkes benim etrafımda birleşsin, ben ne dersem herkes kabul etsin, kimse karşı çıkmasın."

yoksa öyle demokratik bir şekilde ortak akıl, beraber karar filan geçin onları...

ayrıca "erdoğan iyi ama çevresi kötü" diyenlere de şunu söylüyorum:

eğer erdoğan iyiyse çevresinin kötü olduğunun farkına varıp, etrafına adam gibi adamları toplardı. etrafının kötü olduğunu anlamak bu kadar zor değil. evrensel siyaset ve hukuk bellidir.

yani ali ihsan'ı ölümüne itiraza yollaması çevresiyle alakalı değil, tamamen kendi kararı.

geçin goygoyu...
  • ilk paragraftan sonrasını okumadım. eğer doğruysa kabul eden chpnin aklına sokayım. sen sıç millet temizlesin. var mı lan öle. kendi bokunda boğulacaksın
  • önce istanbul yenilgisini kabul etmeliydi. ysk kapısını aşındırdılar. ali ihsan çadır kurdu ysk önüne.
    berat chp sorunu değil ülkenin sorunu, bunu teklif ettiklerine göre bu sorunu biliyorlar da bu güne kadar neden hala almadı görevden.
  • eğer doğru ise teklif, kılıçdaroğluna saldırı işi mhp'nin chp'ye mesaj vermesinden ziyade, akp ile chp'nin arasındakileri başlamadan bitirme planıdır. bu durumda, soylu da, mhp'ye yanlayacağını düşünebiliriz. *

olur mu? burası türkiye, olmayacak şey yok. taş düşebilir ayı çıkabilir
  • chp ekonomi bakanı seçecek ve reis buna onay verecek öyle mi? iddia olarak bile olanaksız bir iddia.
  • kabul edilmemesi gereken. ersun yanal ersun yanal diye ağladık o kadar, adam geldi de noldu? takım vasat olunca iş yapamadı. aynı şey, sen ekonomiye kimi getirirsen getir düzeltemez kısa vadede. hatta bi süre daha ekonomi kötüye gitmeye devam edecek napılırsa yapılsın.. chp ülkeyi batırdı diye bi 50 yıl daha gezerler sonra.
  • güzel yazılmış bir teori
    sağlam temelleri var
    ancak
    imf ile anlaşma zamanımız geldi artık maalesef başka bir çıkış yolu kalmadığı belirtiliyor ekonomistler tarafından.
    elbette imf kendi tanıdığı bildiği isimler ile çalışmak isteyecektir.
    akp chp imf istedi ondan dolayı mı anlaştık ve ekonominin başına ..... (ismi kalsın) getirdik diyecek.

yahu ekonominin imf ile anlaşma zorunda kalacak kadar kötüye gitmesinden sorumlu kim
    acayip memleketiz...
  • ne kadar boş ve zırva bir iddia olduğu, ekonominin başına chp geçecek söyleminden anlaşılıyor.

gerçekten böyle bir şeyin olabileceğini düşünen var mı? chp de o kadar salaktı yani batan geminin dümenine geçecek.
hesabın var mı? giriş yap