şükela:  tümü | bugün
  • kalkındık bitti. tamam artık. normal bir ülke olarak devam edelim. demokrasi falan bilirsiniz. güçler ayrılığı vs . hanzolar evlerine dağılsın. din öğretmenleri din öğretmeni olarak hayatlarına devam etsin.
  • at gözlüklü gerici yobazlar için elbette görünmeyen gerçektir.
    gericiden kasıt uzay çağında hala ok peşinde koşanlardır.
  • (bkz: #63498845)

he he muhalif. evet.
  • betonu, inşaatı kalkınma sanan akp'li söylemi
  • ulkeyi savas alanina ceviren bi degisik kalkinma stratejisi...bu kalkinma degil olsa olsa kalkinma girisimidir delikanli
  • tipik akpli sözleri. otoban, yol, köprü yaptı...akıllı tahta dağıttı ve bedava kitap verdi.... bunlarla kalkınmış mı oluyoruz. yol, köprü dediğin zaten yapmak durumundasın. bir hükümet alt yapı çalışmalarını zaten yapmakla yükümlüdür.
    tarımsal verilerde geriliyoruz. dışarıdan buğday almaya başladık. hayvancılık gümledi. dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz. eğitim kalitesi tüm teknolojik gelişmelerle ters orantıda. bilgi üretemeyen bir toplumuz. akp bir konuda şampiyondur evet, diktiği avm ler türk toplumunu kafayı yemiş gibi tüketime yönledirdi. akp dönemi terörün şiddetlendiği bir dönem oldu, açılım politikaları fiyaskoyla sonuçlandı ve bu da yüzlerce can kaybına ve güneydoğuda alt yapının çökmesine yol açtı. akp, fetullah gülen'i yıllarca destekledi ve devlete sızmasına yol açtı, bu yüzden bir darbe yaşadık. daha sayayım mı... son olarak toplumu kutuplaştırmada da başarılı olduğu söylenebilir.

en acısı da yargının siyasallaşması toplumun yargıya güveninin sıfıra inmesine yol açtı.
    akp denilen ucubenin o kadar büyük günahları var ki
  • (bkz: kalkınma mı demiştin dostum)

cari açık tavan. bu sanayin yok tüketimin çok demektir.

yükselen binalar. birilerine aktarılan rant, beraberindeki gelir adaletsizliği ve yükselen kişi başına gsmh ile yerinde sayan sen ve ben için fakirleşme demektir.

geçit, köprü, yol, kanal vb. ve bunların devlet taahhütlü yap işlet devret modelleri geleceği borçlanmak yani kalkınmak değildir. istersen sen de yarın kalkınabilirsin. üç adet 10 bin limitli kartın varsa evdeki her şeyi 30 bine yeniler ve müthiş kalkınırsın. ondan sonraki 12 ay anan ne olur bilemem.

at gözlüğünü çıkart. demokrasi özgürlükler darbe girişimleri, yataklıklar, kadrolaşmalar, özelleştirmeler, madenler, mağduriyetler, seralar girmiyorum. zamanım yok.

sanayiyi bırak dön ziraate bak. hayvancılık tarım ne durumda.

çok kalkındık çok.
  • akp'den önce bu ülkede internet yoktu ulan. akıllı telefon yoktu.

tahtalar bile akıllandı *, siz akıllanamadınız amk.

(bkz: internet)

tanım: tarihi istediğin gibi eğip büktüğün sürece istediğin çıkarımı yapman mümkün. he la he, kalkındık.