• bu başlık fazla rağbet görmez ben söyleyim.zira ekşi'de çok azız.neyse madem merak ettin, cevaplayayım nacizane;

ekonomik zorluklar derken halk ekmeğinin önünde kuyrukların olmaması mı?

benzin fiyatları petrol ülkesi olmadığımız için yüksek olmuş olabilir mi?

ülkemizin bir cephede mecburi savaş vermesi, batının tacizinden kaçan mültecilere kol kanat germesi, haydi kızlar okula propagandasıyla, tarım ve hayvancılığı bitme noktasına getirip dış alıma ve senelik tohuma bizi mahkum eden; sizin balayınızı yapmayı hayal ettiğiniz sömürgeci avrupa tefecileri yüzünden değil mi zamlar?

ohal olması bir gecede ülkeyi satacak imzaların atılması demek değil, öncelikle bunu bil.

özgürlüklerin kısıtlanmasından kasıt, bikini kadar şalvar ve tesettürün serbest olmasının hazımsızlığı değil mi?

parti yandaşlığı memleketini ve milletini benimseyememiş her menfaatçinin bugün bu parti yarın herhangi bir x partiden nemalanması karakterle alakalıdır.bunu sadece bir partiyle ilişkilendirmek koca bir teşkilatı zan altında bırakmaktır.

vatan hainliği ve terörist yaftası da amacı hakikaten ağaç olmayan, ülkeyi küçük parçalara ayırıp lokmalar şeklinde yutması daha kolay olacağının planını 200 yıldır ortadoğu da uygulayan, sarı-yeşil seviciler ve kırmızı elbiseli siyonisti kahraman gibi gösterenlere yapıştırılır.

yani senin amacın bu değilse rahat ol.seni ne ohal tedirgin etsin, ne de ekonomik buhran.arpayla döndü de ayranla mı dönmeyecek devran.bak şiir gibi oldu.hadi eyvallah.:)))

edit: amip'lere ithafen;
    ayakkabı bağcıklarını dahi hala annelerine bağlattıklarından, ' haydi kızlar okula propagandasıyla tarımın bitme noktasını nasıl gelebileceğini bağlayamamışlar.şöyle izah edeyim alg'cim;

kızları/ erkekleri haydi okula diye çağırıp şehirlerde kültür adaptasyonundan şaşkına çevireceğine, her bireyin temel hakkı olan yeme, içme, giyinme, barınma, eğitim ve sağlık haklarını, onları köklerinden koparmadan kendi topraklarına götürmeliydi.tarım ve hayvancılıkla geçimimi sağlayan nice doğu/ güneydoğu insanının yaşam seviyesini insani şartlar altında sağlamalıydı.böylelikle topraktan daha iyi anlayan ziraat mühendisi kızlarımız, hayvancılıkta bizi angus almaya itmeyecek veteriner kızlarımız, köyünde hemşiresi, öğretmeni olacak kızlarımız yetişirdi.bir karış toprağıyla dünya pazarında isim yapmış hollanda olabilmemizi sağlayacak eğitimli insanımız yetişirdi.ama amacın bu olmadığını sizde iyi biliyorsunuz ya lafı işinize geldiği gibi anlamak istiyorsunuz.ne diyeyim, çakralarınızın açılması dileğiyle.
  • "haydi kızlar okula propagandasıyla, tarım ve hayvancılığı bitme noktasına getirip dış alıma ve senelik tohuma bizi mahkum eden" (bkz: bokundabolcaboncukvar)

tam niyetlendim lan belki birşeyler söyler dedim, ama duramadın dimi yine belli ettin içindeki yobazlığı.

edit:imla
  • ya zengin çocuğudur ya da o kadar da sağlıklı değildir.
  • var öyle arkadaşlarım. adam başakşehirde oturuyor ne yapsın. kendi bile eleştiriyor yeri geldiğinde ama değiştirmiyor oyu.
  • şimdi bir kişi düşünün. bu kişi siz de olabilirsiniz. sizin her yaptığınıza doğru denilirse bu durumda ne olur bakalım:
    1-hiç yanlış yapmadığınızı sanmaya başlarsınız
    2-yanlış yapma ihtimaliniz bile ortadan kalkar.
    3-yaptığınız her şey doğru olur.
    4-çünkü her ne yaparsanız yapın hitap ettiğiniz kitle doğru söylediğinize inanmıştır.
    5-siz de yanlış yapsanız dahi bu yanlışın yanlış olduğunun farkına varamazsınız. çünkü karışınızda bu yanlışı sizden daha çok savunan bir grup var.
    6-eğer bir de her yanlışınızda size alkış tutup sizi dahi inandıran grup gücünüzün tek kaynağı ise o zaman yanlışlar üzerine yanlışlar eklenecektir.

sonuç olarak;

bizler millet olarak partilerin doğrularıyla değil evrensel ahlak ilkelerine göre birbirimizle iletişim kurmalıyız. çünkü partiler ya da kişiler bi durumda kendilerine çeki düzen verebilecektir. eğer biz koşulsuz şartsız her söylenene alkış tutarsak lider ya da gruplar da de bizim gibi düşünmeye başlayacaktır. onların ne yapacağına yani iyi mi kötü mü olacağına, nasıl düşüneceğine aslında onların dışındakiler yani bizler karar vermekteyiz.
  • ben tanıyorum eğitimli, sağlıklı ve hatta sağlıkçı bir genç; sırf çıkar için ak partiye oy atıyordu ve üyeydi.

yani her şeyin başı: çıkar.
  • (bkz: 404 not found)
  • çıkarcıdır. siyasi görüşü yoktur, çıkarının istikametine gider. kazanmak için her şeyi mübah görür.
  • çalıştığı özel şirketten gayet iyi maaş alıyordur, ailede de akp’li olmaktan ve akp’ye hizmetten gelen sağlam para vardır. kıçına armani don giyip üzerine burberrys gömlek geçirip ea7’nin 1250 tl’lik montunu da giyip altına son model arabayı çekip dışarıda en kral restoranlarda karnını güzelce doyurduğu için saydıklarınızın hiçbirini dert etmeyen insandır. sadece, “allah reisimizden razı olsun,” der. niye? e dedim ya, kıçına armani don çekebildiği için. armani don, lacoste tişört falan bunlar onlar için çok önemli. zaten öyle olmasa niye akp’ye oy versin?

hiç dudak bükmeyin, çevremde var böyle akp’liler. bir monta neden 1250 verdiğini sorgulamayıp, o monta 1250 verince kendini değerli kıldığı için gocunmuyor; senin benzin, vergi şuyun buyun onu hiç ilgilendirmiyor.
  • yukarıda bir çomar resmen kendini kurban etmiş.

halk ekmek kuyrukları ramazan ayında yine oluyor çomar o konuda değişen birşey yok. kaldı ki gençlerin bunu dert edip oy verdiğini de sanmıyorum. şimdi et kuyrukları var. hani bil istedim.

benzin fiyatını petrol ülkesi olmadığımıza bağlamış garibim peki dünyanın en pahalı benzinini kullanmamızı neye bağlıyor bu dingil acaba?

genç kızların tarladan bağdan bahçeden alınıp okutulmasını, erken yaşta evlenmelerin önüne geçilmesini, herkese eşit eğitimin tarımı ve hayvancılığı bitirme noktasına getirdiğini yazmış. yavrum bak bu böyle olmaz. bir kemik bu kadar kolay kazanılmıyor. ulan trollemenin bile bir sınırı vardır. bu ne amk...

ülkenin "mecburi" savaş vermesini suriyenin iç işlerine karışan şahsa soracaksın çomarım. o "mecburiyeti" kardeşi esadla birlikte hazırladılar bize sağolsunlar... kol kanat gerdikleri de aynı "mecburiyetin" mamülü.

bu çomarlar için hayat güzel. devran dönünce senden iyisi yok. güç onun eline geçince başlıyor havlamaya. hani küfür ediyorsunuz, aşağılıyorsunuz diye yalandan ağlıyorlar ama bir çomar kelimesi bu kadar mı yakışır kitleye. heriflere resmen para verip köpek takliti yapmaları isteniyor...
hesabın var mı? giriş yap