• kendimi bildim bileli bana verilen en gerçekçi hüküm...
  • çok duyardım bu lafı. şimdi gecenin üçünde tekrar düşününce hak veriyorum bunu söyleyen envai çeşit kişilere.
  • makul bir açıklama ile karşılık verildiğinde elektrik parası çok geliyor cümlesine dönüştüğü de görülmüştür.
  • insan anneden babadan ışık yılı uzak olunca sözlük gibi yerlerde okumanın çok koyduğu bir cümledir.

gecenin körü olmuş, hala oturuyorum, üstelik de tek başıma. gelip de "zıbar yat artık, gözlerin kan çanağı oldu" diyenim yok.

hiç öyle annesine sarılıp öpen biri değilimdir. ilişkimiz daha çok fıratla annesinin ilişkisi gibi, küfürleşme şeklinde. yani hiç öyle annem, babam tribi yapmam. yapandan tiksinirim ama özledim annemi.

aşkolsun tombul, üzüldüm şimdi...
  • anne, babaların, kimi karı yahut kocaların sabaha karşı tuvalete çişe giderken, pc- tv başındaki kişiye okudukları şiirdir.
  • uykusundan kalkmış, şiş gözlerle ve yalpalayarak yürüyen annenin; tek gözünü zorla açıp saate bakmaya çalıştığı sahnede "saat kaç?" repliğinin arkasından gelen ikinci cümledir.
  • ben de klasik anne moduna girmisim anlasilan. cok sık olmasa da ben de kullaniyorum sinirler iflas ettiginde. sinirlerin iflas etmesi = gecenin onikisinde enerji icecegi icmis gibi kosturan, puzzle yapan, resim yapan, danseden cocuga sahip olmak.
  • sevgili kardeşime açtığım her telefondan sonra onun uykulu sesini duyunca sarfetmekten bıkmadığım , onun da "ya ne alakası var, ben kalkalı bir saat oldu, kafam ayılmadı daha, anam mısın babam mısın" diye çemkirmesine yol açan cümle.
    okuyunca garip geliyor insana, şu andan itibaren bir daha kullanmayacağım cümle.
  • ingiliz bilimadamlarının yaptıgı araştırmalara göre zekiligin göstergesi.
hesabın var mı? giriş yap