• ebeveyn klasiklerinden özellikle geceleri dinlenilen bir parça.
  • erken yatmayi sevmediginizi cocuklugunuzdan beri kabullenememis annenizin gece kendisi yatmadan once kapinizi aralayip hala bilgisayar basinda oldugunuzu gordugunde sarf ettigi cumle.
  • geç yatıp geç kalkanlar için yaratılmış pek kafiyeli cümle.
    senelerdir annemden duyduğum, her duyduğumda sinir olduğum da bir cümledir.
    tam bir anne cümlesi, kesin her anne söylüyor bunu.. kesin.
  • uykusundan kalkmış, şiş gözlerle ve yalpalayarak yürüyen annenin; tek gözünü zorla açıp saate bakmaya çalıştığı sahnede "saat kaç?" repliğinin arkasından gelen ikinci cümledir.
  • insan anneden babadan ışık yılı uzak olunca sözlük gibi yerlerde okumanın çok koyduğu bir cümledir.

gecenin körü olmuş, hala oturuyorum, üstelik de tek başıma. gelip de "zıbar yat artık, gözlerin kan çanağı oldu" diyenim yok.

hiç öyle annesine sarılıp öpen biri değilimdir. ilişkimiz daha çok fıratla annesinin ilişkisi gibi, küfürleşme şeklinde. yani hiç öyle annem, babam tribi yapmam. yapandan tiksinirim ama özledim annemi.

aşkolsun tombul, üzüldüm şimdi...
  • ingiliz bilimadamlarının yaptıgı araştırmalara göre zekiligin göstergesi.
  • anne, babaların, kimi karı yahut kocaların sabaha karşı tuvalete çişe giderken, pc- tv başındaki kişiye okudukları şiirdir.
  • kendimi bildim bileli bana verilen en gerçekçi hüküm...
  • kimi zaman bir uyandirma cumlesi*
  • bu laflar anneye hamileyken mi ögretilir yoksa anne olma güdüsüyle her kadına bunlar vahiy misali mi gelir bilmem ama annelerin geneli bu ve benzeri lafları kullanırlar.
hesabın var mı? giriş yap