şükela:  tümü | bugün
  • aldatma eylemi tamamen güçsüzlük,özgüvensizlik,benlik yoksunluğu ile ilgilidir.

"yapabilme imkanım vardı ben de yaptım." aldatan insanların iç sesindeki temel cümledir.

hele hele evli ve çocuklu anne veya babanın yaptığını düşünsenize.

baba,çocuğun arkasındaki dimdik duvar olması gerekirken ona özgüvenli olmayı hayatta dik durmayı öğretmesi gerekirken aldatma eylemi ile birlikte ezik,karaktersiz bir adama dönüşecektir.

düşünsenize çocuğun gözünde oluşacak ezik baba karakterini.

siz zannediyor musunuz ki evine her gün alnının teriyle kazandığı ekmeği getiren baba ile orada burada başka kadınlarla sürten babanın aynı değerde olacağını tam tersine çocuk sadece biyolojik babası olduğu için ona baba diyecektir. yoksa ahlak ve kültür olarak hiçbir halt edinmeyecek duygusal bağ hissetmeyecektir asla kimse kendisini kandırmasın.

eşini aldatan anne veya kadın konusuna girmiyorum bile çocuğun hayatta tanıştığı ilk kişidir anne ve her şeyin özünü anneden alır evine ailesine bu kazığı atan canlıdan çocuk ilerleyen yaşlarda nasıl tiksinecektir acaba.

aldatma eylemini bu yola baş koymuş herkes yapabilir o yüzden marifetmiş gibi ya da gücüm yetiyordu yaptım gibi düşünmesin kimse.

hayatta hiçbir şeyi sahiplenemeyen omurgalı olmak nedir bilmeyen 3 saniyelik hormonlarına köle olan insanların işidir.

bu boka enerji harcayacağına belki gitse ailesini kahvaltıya götürse onlara zaman ayırsa eğlenceli zaman geçirmeye çalışsa aslında ailenin ne kadar kutsal bir kavram olduğunu anlayacak yemeyecektir bu boku.

keza flört dönemi için yine aynı, ilişkiyi güzelleştirmeye çalışmak karşıdaki kişinin kusurlarını birlikte onarmak yerine gidem onun bunun altına yatam,ilgi orospusu olam diye yola çıkarsan kendini bütün toplumda ezik bir karakter olarak tanımlarsın.

kimse aldatmaya aşık oldum,ilgi bekliyordum diye boktan bahaneler bulmasın ulan nasıl bir aşkta bu daha aldattığın adamla 3.günde hayvan gibi yiyişiyorsun sen, adam seninle ilgilenmiş mi oluyor yani şimdi aynısını kocan,sevgilin yapamıyor muydu ?

zavallılıktır.
  • aldatmak kişinin kendi güçsüzlüğüdür, yaptığı şey ise öğrenildiğinde insanı güçsüz ve çaresiz kılar.