• artık akademide olmayan sosyolog. başörtülü ve de islamcı olduğu için kırıkkale üniversitesi'nden kemal gürüz* tarafından uzaklaştırılmış değerli sosyal bilimci.

"ortadoğuda modernleşme hareketleri" üzerine doktora tezi hazırladı diye, gerici ilan edilmiştir kendisi. halbuki "10. yıl marşının türk halkı üzerindeki pozitivist açılımları ve atatürk" başlıklı bir tez hazırlasaydı şimdi profesördü.
  • türkiye'de sağ, milliyetçilik, muhafazakarlık ve islamcılık konusundaki sarih analizleri ile tadı damakta kalan söyleşiler gerçekleştirebilen, ciddiyeti ve açıksözlülüğüyle etkileyici bir akademisyen.
  • şu an istanbul büyükşehir belediyesi şehir planlaması bölümünde çalışan, ''ortadoğu'da modernleşme ve islami hareketler'' adlı kitaplaşan doktora tezi çalışmasından dolayı kemal gürüz tarafından kırıkkale üniversitesi'ndeki akademisyenliğine son verilen aynı zamanda aktivist olan bir sosyolog.
  • emek ve adalet platformu'nun 27 eylül perşembe günü, saat 19:00'da fatih kıztaşı'ndaki bürosunda (pazaryeri sok., turna iş hanı, no:13) gerçekleştirmeyi planladığı ve duyurduğu “kentsel dönüşüm ve ayrışma” başlıklı söyleşisi, sağlık sorunları sebebiyle bir hafta sonra aynı gün aynı saate (4 ekim 2012, perşembe, 19:00) ertelenmiş yazar.

(bkz: güvercin günlükleri)
  • ayse cavdar ile yapmış olduğu ''erkekler kadınları kurtarmaktan vazgeçmeli'' başlıklı söyleşisi aslında yukarda girilmiş bir çok entry'e cevap niteliğindedir.

''kadınlar, aktif özneler olarak haklarının peşinde olmak durumunda. sorunların çözümünü eril siyasetten bekledikleri sürece pek bir şey değişmez'' diyerek kadınları kendi bedenleri üzerinde söz sahibi olmaya, siyasetin içinde bizzat varolmaya çağırmıştır... ve mevcut siyasal düzendeki--başbakanda dahil-- kadınları siyasi polemiklerin nesnesi haline getiren tüm siyasilere kibarca ''kapa çeneni'' demeleri gerektiğinin üstünde durmuştur, kendisi de diyerekten.

söyleşinin devamı için bakınız!
  • kendisiyle tanışmam hocam olmamla başladı. kendisini haberlerde çok önce görmüştüm yazdığı tezden dolayı akademik yaşantısına son verilmişti ama bu sosyologu bu kez sınıfta hocam olarak görüyordum tekrar akademik hayatına dönmüştü. başlangıçta ne yalan söyleyim uzaklaştırılan birinin hocam olmasını istememiştim. sonra ilk dersime kapalı girince uzaklaştırıldığı gibi de var mı demeye başlamıştım. hergün kapalı girer hep koyu şeyler pastel şeyler giyer dersini anlatırdı bütün derslerini dikkatlice dinlerdim kendisi uzaklaştırılamayacak kadar değerli bir akademisyendi. tezini okuma fırsatım hiç olmadı ama alev hocamında dediği gibi bu ülkede düşünce özgürlüğü yoktu.
  • marksizm 2014'te "1979 iran devrimi ve siyasal islam" konulu toplantının konuşmacısı.

http://www.marksizm.biz/program/
  • (bkz: milyonluk manzara kentsel dönüşümün resimleri) adlı kitapta makalesi bulunan ilim insanı.
  • kafası karışık islamcı. "ne sosyalizm, ne kapitalizm, özgün bir yapı konmalı" derken bir türlü o yapıyı açıklayamıyor. insan hakları konusunda zaten hayata kendi mahallesinden nazar ettiği için nereden tutsak kadük kalıyor.
hesabın var mı? giriş yap