• başlık sahibinin "bu şimdi ofansif mizah mı?" lafı çok güldürdü. evet dostum bu ofansif mizah. sen de bu durumda "offended" oluyorsun.
  • kızın yaptığı şey tam olarak 'ironi'.fakat ince mizah konusunda yanlış ülkede.ekşide bile 'adamın biri gülmüş karısı diken' tandansında bir mizah anlayışı oldugu için tu kaka edilecektir..veya tu ka ka..bişey işte..
  • şimdi bu ofansif mizah mı denmiş, evet ofansif mizah ve ofansif mizah çoğunlukla böyle sikko olur.

bu arkadaş da ricky gervais ve jerry seinfeld karışımı bir çakmalıkla ofansif mizahın türkiye'de ilk temsilcilerinden olmak istemiş. olmuş mu olmuş ama olmaz olsun.

en başta kesin kendisi de alevidir dedim ve öyle çıktı. tipik zencilerin zenci muhabbeti yapabilmesi durumu ama burası harlem değil ufak sincap.
  • linç ekibi yine iş başında, şuna espri yapma, buna yapma, şuna yapma amk ironi yapmış kız seversin sevmezsin o ayrı eleştirme hakkında var ama anavrat küfretmek nedir lan mal mısınız
  • türkiye topraklarındaki ilk kara mizah içeren standup çovunun tabii ki ulusal linçle sonlanması olayı.

kızın açıklaması gayet doğru bu arada, kara mizah veya saçma bir şekilde türkiyede "ofansif mizah" diye adlandırılan şey, bir insanı mesela ırkçı yapmaz, ırkçılarla dalga geçerek ırkçıları eleştirir. kızın da yapıtğı şey tam olarak bu burada.

ama tabii bu topraklarda bunu anlayabilecek insan sayısı türkiye iq ortalamasından daha az.
  • nefret söylemi ile ilgisi yok ofansif stand-up demiş bir yazar. tamam o zaman, ofansif stand-up gösterisinde recep tayyip erdoğan ve sunnileri de kullanmasını öneriyorum. bakalım o zaman ne oluyor!
  • malûm olay sonra si 1 yıl okula gidemedim...
    ingiltere ye göç ettiğimiz zaman şöminenin önüne birşeyler koyardım...hala mangal yaparken etin pişmesi bende tuaf duygulara neden olur.....

şimdi tek diyeceğim sey var sizce bu espiri beni gülüdür mü?

1750 de ingiltereye gelen ilk hintli köleler için yasa var sonraki siyahi zenciler icinde yaşadıkları olaylar üzerinden espiri ve yorum yapılmıyor...
    yukarda çok bilmişlerin bahsettiği zenci espirileri güncel güçlükler ile alakalı çünkü...
    2009-2010 yıldaki zenci ayaklanmasinda kazara 3 kişi öldü 1 i yangindan kaçmaya çalışırken öldü bunu espiri konusu yapmaya çalışan bir iki komedyen silinip gitti...
    ironi yapmamış bildiğin sıçmıştır

neyzen tevfik ne güzel demis dimi "necaset kütlesi"
  • kara mizah yaparsında bu ne amk?

--- spoiler ---

... çok istiyosan meyhaneye falan git yada hepsini bi otel odasına atıp yakabilirsin. geçmişte örnekleri var...
    --- spoiler ---
    netflixte iki gösteri izleyip bu showu yapıp bide üstüne çomar ne anlar mizahtan derler.
  • ülkece herkesin bu aralar evde klavye başında olması kendisi için büyük bir şansızlık.
  • 35 insanın otelin içinde diri diri yakılıp öldürülmesi nasıl komik olabiliyor nasıl ofansif mizah olabiliyor anlamıyorum. şimdi ben özgecan aslan, şule çet, ali ismail korkmaz vb insanlar hakkında şakalar yapsam nasıl öldürüldüler diye insanları güldürsem ofansif mizah mı oluyor?
hesabın var mı? giriş yap