• ülkenin aydın kesiminin büyük bir çoğunluğunu oluşturan can yakmayan ama canları yakılan, farklı fikirlere sahip olduklarından ezelden beri eziyet gören buna rağmen hala incinsen de incitme felsefesini benimseyen alevilere köylü ve cahil demek? olsa olsa bir kendini bilmez cahilin söylemidir.

eksini verdim evlat.
  • köylü olmayı kötü bir şey gibi ima etmek kadar çirkin bir şey daha varsa o da alevileri eleştirebilecek bilgi birikimine sahip olmayan birinin alevilere cahil demesidir.
  • anal yoldan dünyaya gelmiş bir troll beyanı.
  • başlık cehalet içerir! insanların inançları yaşam biçimleri üzerinden aşağılamak ancak bir akıl tutulmasının ürünüdür. insanın olduğu şeyi seçemeyeceğini bilmek lazım. ama bu seçim insanlar üzerinde başarılı sonuçlar içeriyor. herkes insan olarak doğuyor ama bazılarımız öyle kalamıyor ne yazık ki.
  • yani senin bilmeyip alevilerin bildiği hiç bir şey yok diyorsun. yazarımsı hakikaten sağol. deli saçmasından daha saçma bir tabir olması gerektiğine inandırdın beni bu başlığınla. amacını merak ettim bir an, sonra amacının var olabileceğini nasıl düşündüm diye kendime kızdım. saldım gittin.
  • temelleri çürük, aslı astarı olmayan iddiadır, asparagastır. aleviliğin alamet-i farikası olan müzik, girdiği bünyeye ışık verir. öte yandan anadolu mistisizminden yıllarca beslenen bir kitle oldukları göz önüne alınırsa anadolu'da yozlaşmadan en az etkilenen kitledir. bir de tunceli'yi göz önüne alırsak ülke ortalamasını artırdıkları bile söylenebilir.
    ülkede irticaya direnen en sağlam ve istikrarlı kitle alevilerdir.
  • elbette trol söylemini dikkate alıp cevap yazmayacağım lakin lafı açılmışken anmamak olmaz.
    madımakta katledilen canların hesabı sorulmak bir yana katilleri, yancıları ve avukatları hepsi makam sahibi oldular. maraşta, dersimde katledilenlerden kimse bahsetmiyor bile. görüşü ne olursa, inancı ne olursa kimse ölmeyi, öldürülmeyi hak etmiyor. aynı topraklarda doğup komşu olan, aynı topraktan beslenen aşını paylaşan insanları birbirine düşüren, düşman eden ne kadar fikir ne kadar akım ne kadar zalim varsa dilerim ki gün yüzü görmesin.
    (bkz: yaradılanı sev yaradan’dan ötürü)
  • köylüdürler evet ama cahil filan değillerdir. bir çoğunun anası babası atası üretmenin ne demek olduğunu öğreten,gerçek yaşantının ne demek olduğunu kafana kazıyan köy enstitüleri mezunudur. bu insanlara ırkçılık boyutunda hakaret eden insanlar da ancak ve ancak imam hatip mezunudur. kimin cahil olduğu da gün gibi aşikardır.
  • yanlış tespit veya artniyetli başlık.

alevilerde ilkokul mezunu çok nadirdir ki onlar bile üniversite mezununlarının çoğunu arka cebinden çıkarır.

not:alevi değilim.
  • ne demiş yunus ata :
    "okudum bildim deme
    çok taat kıldım deme
    eğer hak bilmez isen
    abes yere gelmektir"
hesabın var mı? giriş yap