şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aralık 1995 doğumlu norveçli top tepici. nispeten kadife bir sol ayaklı santrafor, sol açık. 1.94 boyuna rağmen çabuk sayılabilecek bir fiziki yapısı var. özellikle bu yıl danimarka ligi'nde fc midtjylland formasıyla gösterdiği performansla göz önüne çıkmış durumda. şahsi ilgimi de bu şekilde çekti. takip ettiğim maçında da oyun takibi ve topla arasının iyi olması daha çok ön plana çıkan özellikleri. bitirici vuruş konusunda da ortalamanın üzeri gibi durmakta.

    istikrarlı bir sezon geçiriyor. rosenborg'dan 550 bin euroya 1,5 yıllık bir groningen tecrübesi olmuş, buradan da 350 bin euro bonservisle şimdiki kulübüne gelmiş. açıkçası parlatmak üzere beşiktaşımıza oyuncu baktığımız bu dönemde adaylardan biri olabilir mi diye düşünmüyor değilim.
  • 2018 sezonu devre arası transfer döneminde crystal palace takımına transfer olmuş 9 numara.

    yaklaşık 3-5 maç ya oynadı ya oynamadı. gözlemlerime göre benteke ile çok iyi bir ikili oldular. top kontrolü, saklaması ve takım arkadaşlarına servisleri çok üst düzeyde. takım atağa çıkarken bu çok büyük bir avantaj haline dönüşüyor, ileride top tutup takımın set hücumuna geçmesindeki katkısı çok büyük. ayrıca üstün fizik avantajının farkında. adam neredeyse yere düşmüyor, ikili mücadeleleri kaybetmiyor.

    tahminim birkaç sene epl tozu yuttuktan sonra gedikli bir şampiyonlar ligi takımına transfer olacağı yönünde. yaşı çok genç ve o kumaşa sahip.