57 entry daha
  • 1986'dan beri fiat bünyesinde bulunan firma. ferrari'nin dahi '69 yılında fiat'a katıldığını düşünürsek çok üzün süre bağımsız kaldığını bile söyleyebiliriz.
  • sözlükteki gerizekalıları ortaya çıkaran başlık. vw'ciler kendini özel hissetmez, alfacılar bi bok zanneder diyen mi istersin, beyaz yakalı arabası diyen mi istersin, okudukça şok oluyorum. hele alfista olmakla adidas sempatizanlığını bir tutmayı gördükten sonra ister istemez sarkastik bir şekilde alkışladım.

ismi volkswagen olan bi arabaya binen bir zahmet kendini özel hissetmesin zaten, ayrıca alfa'ya binen beyaz yakalı arkadaşlarınızla beni de tanıştırın lütfen zira ben buzdolabı rengi corsa, fiesta, polo üçlüsünden başka arabaya binen beyaz yakalı tanımıyorum, bizzat kendim de beyaz yakalıyım ve çevrem beyaz yakalı dolu ama hiç alfa sahibi görmediğim gibi alfa hakkında pozitif görüş belirten beyaz yakalı da görmedim.

mal değneği olabilirsiniz buna saygı duyarım ama benim tavsiyem bunu çok da açık etmeyin, kendi iyiliğiniz için diyorum.
  • amına kodumunun ülkesinin kafadan yarısının çomar olduğu bilinirken, bu markayı az satıyor diye yermeye çalışmak yine bizim yurdumuzun insanına has bir olay sanırım. ülkede alfa romeo'nun hitap ettiği tarz sahibi insan azsa bu neden alfa romeo'nun suçu oluyor acaba? yollarda milyon tane şahin'in olması da şahin'i otomatikman müthiş ötesi bir otomobil yapıyor sanırım.
  • olmasaydı ferrari diye bir şey de olmayacaktı. konu kilit.

söyleyin bakalım fiat'tan zaten silik yemiş enzo ferrari'ye alfa romeo he demeseydi 1930'ların italya'sında kim enzo ferrari gibi bi çılgına yarış takımı kurduracaktı? maserati mi? lancia mı? güldürmeyin adamı.
  • bazı onun bunun çocuklarının (nasıl bir acıları varsa artık) gelip başlığında periyodik olarak sövmelerine de sebep olan efsane italyan markası.
  • kimse oldugumu ogrenmemi saglayan marka. e fark yaratiyor tabi.
  • annesi alfa romeo sahibi tarafından sikilmişlere dert olan efsane otomobil markası.
  • alfa'ya da overrated dendi ya, overrated denmeyen ne kaldı merak ediyorum. amk dünya çapında ufak niş bi kitlenin tercih ettiği bi marka nasıl overrated oluyor acaba çok merak ediyorum.
112 entry daha
hesabın var mı? giriş yap