• dün akşam katıldığı ahmet hakan'ın programında 2000 yılından önce mevzuata aykırı olarak binalar yaptığını ve bu binaların olası bir depremde yerle bir olacağını ayan beyan itiraf etmiş kişi. savunması da olabildiğince çocukça; "sadece ben yapmadım herkes yaptı".

bu durumda fiili sabit. fiilin suça dönüşmesi ve ceza alması için sadece bir deprem olmasını ve suçun da sabit olmasını bekliyoruz.

ortalama bir avrupa ülkesinde bu adam apar topar gözaltına alınır, sorgulanır, yaptığı binalar gözden geçirilip yıkılması gerekenler yıkılır, ve alması gereken en üst sınırdan ceza alır. oysa bu adam yaptığı tabutları sattığı insanların paralarıyla türkiye'de reklamlara çıkıp lüks arabalarla gezip güzel kadınlarla fink atıyor.

yok mu kardeşim 70 milyonluk ülkede bu programı izleyen, gazetelerde yer alan haberleri okuyan bir cumhuriyet savcısı? tutun şu adamı, "gel kardeşim buraya. ne yaptın sen bugüne kadar? ne olacak?" diye bi sorun be.

sorun ki o zaman diyelim bu ülkede gerçekten adalet var diye.
  • "bizim muhakkak istanbul'da üçüncü değil, dördüncü, beşinci köprüyü de yapmamız lazım."

"yetkim olsa mimarlar odası ve stk'ları kapatırım."

"sadece amelelerle değil, fıstıklarla da uğraşıyorum. onlara yeterince zaman ayırabiliyorum."

"işadamı için şirketleri karısı değil metresi gibi olmalı"

"kadının iyisi az görür, az duyar ve az konuşur. iyi kadın budur."

bu şahane vecizelerin sahibidir kendisi. ama nasıl oluyorsa 'itici' ali ağaoğlu, utanmadan üniversiteye ahkam kesmeye gelip de, kafasına yumurtayı yediği zaman 'iğrenç saldırı'ya uğramış oluyor. siz gidin insanların evlerini başına yıkanların, deniz kumuyla inşaat yapıp depremlerde yıkılan binalar sayesinde köşeyi dönenlerin avukatlığını yapmaya devam edin. bu arada bunları üniversitelerinde istemeyen vicdan sahibi öğrencilere de ağzınıza geleni söylemeyi unutmayın. sonuç değişmiyor.

(bkz: bir iki üç bunlara yetmez ama daha fazla yumurta)
  • kendisini sevmeyen insanlar onun zenginliğinden değil, görgüsüzlüğünden dolayı sevmiyor.
    mesela rahmetli sakıp sabancı belki ali ağaoğlu'dan çok daha zengindi ama hakkında olumsuz konuşan bir kişi hatırlamıyorum.

bu entry'nin gg'lik nesi var anlamadım. ispiyonlayan arkadaş mesaj atarak aydınlatabilirse sevinirim. ticari itibarı zedelediğimi de düşünmüyorum. "10 numara adam ali ağaoğlu. projeleri süper. bence herkes ikişer üçer ev almalı. fiyatları da çok uygun. seviyoruz seni aga ;)" oldu mu şimdi?
  • "kadinlar beni begeniyor" diyor.
    sen o deniz kumu ile yaptigin insaatlarindan birinde amele ol bakalim yuzune kim bakiyor?
  • az önce canlı yayında izledim

"gecelik ilişki yaşamayı sevmiyorum. şayet yaşamayı sevsem istanbul'da yani...kemküm.....kalmazdı" dedi.

dakika 44-45

lafın nereye gideceğini anlayan sunucu araya girdi.-

annen da yaşasaydı o istanbul'da aynı lafı edecek miydin?

birilerinin anası, kızı, kardeşi yaşıyor orda. dikkatli konuş.
  • elinde olsa mimarlar odası'nı kaldırırmış. her şeyi yargıya taşımaktan başka bir işe yaramıyorlarmış. üstelik yargı da bunlara çanak tutuyormuş.

açın kardeşim adamın önünü. insanlar iyi yaşasın, onu istiyor adam.
  • "sorun yolsuzluksa, parası neyse verelim de yaptıralım bi yol, aha aha aha" -ali ağaoğlu
  • boy kompleksinin kule dikerek aşılamayacağını birinden öğrenmesi gereken zat-ı muhteremdir:)
  • hakkında en iyi tanım bir haber sitesinin yorum kısmında yapılmış:

http://i.hizliresim.com/7gz8jn.jpg
  • ekmeğimizin peşinde.
hesabın var mı? giriş yap