• ahmet hakan benim için diğerlerinden ayrı yerde. bu devran içinde herkes döndü, ak partisinin bir mensubu olmak içind bir çokları taklalar attı ama hiçbiri ahmet hakan kadar kendinden, ilkesinden, kişiliğinden bu kadar vazgeçmedi. yarın devran dönüp de bu günlere baktığımızda, dönemin en omurgasız karakterlerinin başında sayılacak.

ahmet hakan işte budur. bundan ibarettir.
  • yani bu tam da bozuk saatin günde iki kez doğruyu göstermesi olayı. ahmet hakan'ın ne yapmaya çalıştığı bariz belli.

ama yalan mı? sanki değil.

tabi ki bu siyaset ve ünlü tabirle dün dündür, bugün bugün. ali babacan günahlarını inkar etmek yerine arınma yoluna gitmeliydi.
  • yıllar önce kanal 7 de beyaz çoraplarıyla iskele sancak programını sunarken, ertuğrul özkök ile tanışmasından sonra mahalle değiştiren, çapkınlık haberleriyle gündeme gelmeye başlayan fakat akp iktidarı sonrası eski mahallesine dönüş yapan köşe yazarının doğru tespitidir. ali babacan fazlası değildir, akıllanın artık.
  • günahım kadar sevmediğim ahmet hakan'ın son derece haklı yorumu.
  • enteresandır, haklı bir ahmet hakan vecizesi. bozuk saat misali.

gezi direnişi davasında adım o veya bu sebeple "davacı" olarak geçse hayattaki tüm önceliğim, bundan utanç duyup bu durumu tersine çevirmek üzerine olurdu.

beyefendi yeni uyanmış. eh, günaydın.
  • ahmet hakan başkasına "niye sustun?" diye soruyor. bu kadar.
  • be bre gavat. çokomelli bakana '' dövizle maaş almıyorum ama her şey döviz yüzünden zamlandı'' diyebilseydin seni dinlerdim ama sen gülücükler saçıp bakan ''yıkama yağlamacılığıyla'' şebeklikler peşindeyken seni şeyime bile takmam.
    ama üzülmeyin ahmet hakan sevenler, ahmet hakan bu virajı da alır.
  • yazının neye/kime hizmet ettiğini bilsek de yerden göğe, tepeden tırnağa haklı yazıdır. aynısı ve daha fazlası ahmet davutoğlu için de geçerlidir.
hesabın var mı? giriş yap