• yetenek sizsiniz yarışmasına katılıp elenen muhteşem gitarist. hülya avşar'ın amatör müsün, gitara yeni mi başladın? söylemleri ile kendisine bir aciklama getirmesine izin verilmeden sahneden ugurlamalari yarismanin ve jürinin ne kadar kalitesiz olduğunu göstermekte.

ali'cim sen bırak boyle popüler yerlerde ünlü olma çabalarını. senin yeteneğin ve muziklerin bizlere yeter. kal saglicakla!
  • yeteneksizsiniz jürisinin kendilerini komik duruma düşürmesine neden olmuş sanatçı. bu adama "amatör müsünüz? yeni mi başladınız?" gibi cümleler kurarsanız kendinizi komik duruma düşürürsünüz. sen git andy mckee, jon gomm, antoine dufour, thomas leeb gibi dünyaca ünlü fingerstyle gitaristlerin övgülerini alarak onlarla aynı sahneyi paylaş, amerika'nın en önemli yarışmalarından biri olan ındiana state' de birincilik ve kanada gitar festivali' nde ikincilik al, dünyanın çeşitli ülkelerinde konserler ver ama gel kendi ülkende sana "amatör müsünüz? yeni mi başladınız?" gibi cümleler kursunlar. gerçekten trajikomik!!!

ben kendisi ile tanışalı birkaç ay oldu. gitarı hem fingerstyle, hem de perküsyon gibi kullanıyor. çok yetenekli ama en önemlisi çok çalışan, farklı şeyler denemeyi ve keşfetmeyi seven çok iyi bir gitarist gördüğüm kadarıyla. dinlemesi keyifli olduğu kadar izlemesi de keyifli. şuraya birkaç video linki de bırakayım ki yazdıklarımın anlaşılması daha kolay olsun.

mesela bunun gibi
    bu da güzel
    gitarı perküsyon gibi kullanıyor demiştim değil mi? ele güne karşı
    med cezir
    smooth criminal
  • (bkz: gitarı rahat çalan gitaristler)

bu adamı izlerken sinir olmuyor değilim. yahu bi ağzın yüzün değişsin, sağa sola hareket et, ne bileyim zorlanıyormuş gibi yap hiç yoktan. adam şişeden bardağa su doldurur edasıyla rahaaat rahat çalıyor. * şaka bir yana pek sevdiğim bir abimizdir. kendisini tanımam etmem ama tanısam hiç tereddüt etmeden "abi" diyebileceğim bir tipi var.
  • sarp'a gitar çalan ama aslında başlı başına bir müzisyen olarak değerlendirilmesi gereken güzel insan. kendisiyle çanakkale'de ilk tanıştığım zaman çanakkale'de megadeth'ten holy wars'u çalabilen tek insan olarak bilirdim. en azından arkadaşlar öyle anlatırdı. işte o ilk tanışmada yalan olmadığını anladım. hatta kırmızı fender'i hala konuşulur, kendisinin haberi yok. sonra dağıldık gittik tabi. ama istanbul'da dağılmadık. kendisinin elektronik müzikteki, sound analizindeki ve gitardaki mükkemmel müzisyenliğini tanımam için, istanbul'a göç etmek gerekiyormuş anlaşılan. sound park grubuyla bir seneden biraz daha az çalıştık beraber. gruba da o çağırmıştı zaten. o zamanlar, şu müzisyenliğimde hala en güzel zamanlardır benim için. herhalde müzik dışında da oturup konuşabileceğim en doğru insandır kendisi. çok doğru insandır.
  • gördüğüm en eğlenceli gitaristlerden birisi.
    sahnede çalarken öncelikle kendisini eğlendiriyor, kendisi eğlenmeden seyircinin de eğlenmeyeceğini biliyor.
    bir çok değişik türü hem dinliyor, hem de icra ediyor. elektronik müzikten, heavy metal'e; poptan, klasik müziğe.. hem de bu türlerin çoğunda çok güzel besteleri var.
    albümlerde çalmışlığı da var, bir dolu grupta çalmışlığı da var. 25 yaşında olup hayatının son 15 senesini gitara adamışlığı da var.
  • arp gitar ile batsın bu dünya çalarak esere farklı bir yorum kazandırmıştır.
  • aşık veysel'in kara toprak eserini fingerstyle gitar tekniğiyle birleştirerek kendine has üslubuyla icra etmiş gitarist. şarkıda yapmış olduğu kapo kaydırma hareketini izlediğimde ne olduğunu anlayamadım ilk başta. elinin kelepçeye takıldığını zannettim. ne aptalım...
  • türkiye'nin tartışmasız en iyi fingerstyle gitaristi. yurtdışında aldığı ödüller ve başarılı performanslar ile gitar camiamızın gururlarından birisidir. yaptığı işi daha farklı kitlelere sevdirme ve tanıtma niyetiyle yarışmaya katılmış. maalesef "yeni mi başladınız" denilerek elenmiştir. televizyon da bir gitarist görmek. enstrümental müzik dinlemek 90lı yıllar trt2'sinden beri hasret kaldığımız bir şeydi. kısa da olsa, izin vermeseler de sisteme karşı çıktın, önümüze zorla konulan şeylerin dışında bir şey sundun ya, helal olsun sana. hala şampiyonsun. hala bu ülke'nin gururlarından birisisin.
  • gitarı konuşturan güzel adam. arsız çapsızlar acemi misin, demişler. yuh layn! bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz, alsana cuk oturdu. güzel yerlere gelecek bunu az buçuk müzik zevki olan hisseder, anlar. yolun açık olsun, çal baba sen.
  • adamım yine mükemmel bir parça ile bizleri selamladı! yineliyorum: hoca sakın ölme!

https://www.youtube.com/watch?v=ftz1wts9tco
hesabın var mı? giriş yap