7107 entry daha
  • kendisi an itibariyle oktay buzdolaplarının sahibidir.
  • karizmasını fena çizdirmiş bir koç ferdi.. koç ailesini fener bitirecek deseler gülerdim, bitmeseler bile saygınlıklarına zarar geldiği kesin
  • fenerbahçe spor kulübü başkanlığı tam hayallerimdeki gibi gerçekleşmekte olan, türkiye'nin en dokunulmaz ailesinin ferdi.

ali bey, alelade bir zengin çocuğu değildir. eski elittir. bunlar kırılgan adamlar olurlar.
    geriye 40 bin kişiden küfür yemesi kalıyor. bunu da başardığında seyredin filmi... oturduğu koltuk, meşin gibi bir surat istiyor.

ayrıca koç holding çapında düşünüldüğünde de tam bir hayal kırıklığıdır. hayal ettirdiği hiçbir işi beceremedi. sıradan bir vatandaş için büyük; ama koç holding için küçük çaplı işlere imza attı. o koltukları dolduramadı.
  • ersun yanal ile antlaşma yapılmış fakat medyada yapılan haberlere göre damien comolli görevine devam edecek. ersun yanal da kurtaramayacak sizi başkan. comolli inadınız bitirecek sizi. yolcudur abbas, bağlasan durmaz.
  • fenerbahçe spor kulübü'nün 37. başkanıdır. fenerbahçe, 112 yıllık şanlı tarihinde nice başkanlara vakıf oldu.
    örneğin, sultan 2. mahmud'un kızı olan sabiha sultan'ın 1. kuşak torunu; yüksek mühendis nurizade ziya bey, fenerbahçemizin kurucu başkanıdır. lozan* ve londra* konferanslarına katılan heyetlerin arasındadır.

yine kurucularımızdan ve tarihimizin 2. başkanlarından olan; osmanlı bankası memuru şevkipaşazade ayetullah bey ise; mustafa kemal'in de aralarında bulunduğu hareket ordusu'nun önemli kumandanlarından olan şevki paşa'nın oğludur.

kulübümüzün 3 numaralı azası ve 3 numaralı kurucu üyemiz olan samipaşazade necip okaner ise, ünlü edebiyatçılarımızdan samipaşazade sezai'nin yeğenidir. kendisi, ölümüne kadar ege üniversitesi'nde yabancı dil profesörlüğü yapmıştır. hem bir amiral hem de bir eğitimcidir. kraliyet torpidosunda ve alman filolarında askeri eğitim almıştır. kurtuluş savaşı boyunca verdiği üstün hizmetler neticesinde istiklal madalyası'yla taltif edilmiştir.

diğer bir başkanlarımızdan olan ve niğde'nin bor ovası'nda eşkıya kurşunuyla şehit olan arif emirzade ise sultan abdülaziz'in gözdesi çeşmidil hatun'un torunudur. askeri seferberlik dönemlerinde askeri birliği keşan'dan istanbul'a 20 saatten fazla süren at sırtındaki yolculukla fenerbahçe maçlarına yetişirdi.

hatta daha ileri gidiyorum, bir diğer başkanlarımızdan osman fuad efendi ise bir osmanoğlu. evet, kendisi bir şehzade. sultan 5. murat'ın 1. kuşak torunudur.

ve bir diğer şehzade hatta son halife abdülmecid efendi'nin oğlu ömer faruk efendi de fenerbahçe'ye başkanlık hizmetinde bulunmuş 3. osmanoğlu'dur.

sadece şehzade mi? hayır bununla da kalmıyor, şanlı fenerbahçe'ye bir sadrazam da başkanlık yapıyor. bu isim ise salih hulusi kezrak'tır.

şehzadeden geçiyoruz, şimdi de ittihat ve terakki cemiyeti'nin kurucularından 2 isim de fenerbahçemize başkanlık hizmetinde bulunuyor. bakın düşünün, hem ittihatçılar'ın hem cumhuriyetçiler'in hem de hanedan üyelerinin bulunduğu bir kurumdan bahsediyorum. kanlı bıçaklı olan kudretli kişileri bir araya getiren etmen fenerbahçe'dir.

evet, bu isimlerden birisi, hem cumhuriyet devletimizde bakanlık yapmış hem de imparatorluk devletimizde ise bürokrat olmuş mehmet sabri toprak'tır. kendisi, mustafa kemal'in can dostudur. hatta 3 mayıs ziyaretinde kendisini kulüpte ziyaret edecek derecede yakın arkadaştırlar.

bir diğeri ve ittihat terakki cemiyeti'nin en baş elemanlarından birisi olan doktor nazım. buna pek değinmeye gerek yok.

ve şükrü saracoğlu. bakanlıklar, başbakanlık yapmış türkiye cumhuriyeti'nin meşhur siyasetçisi. koyu derecede fenerbahçe taraftarı isim. birkaç tane daha önemli isim var bunlara benzer, fenerbahçe tarihinde.

bunları niçin uzun uzun işsiz gibi yazdım? çünkü fenerbahçe, her daim gücünü tarihinden almıştır. zümreler, aileler ya da inanışların değil; yalnızca sarı lacivert renklere gönül vermiş kişilerin bir dergahıdır. bu dergahın liderliğini yapmış her kişi, kendi yaşamlarında üstün meziyetli ve şana sahip kişilerdir. o yüzden mevcut başkanımızın biraz daha zamana ve desteğe ihtiyacı vardır.
  • kapitalizmin temsilcisi olmasını bir kenara bırakırsak; fenerbahçe için çabaladığını fakat bir şekilde birileri tarafından önünün kesildiğini düşündüğüm şahıs. ayrıca malum şahsın ve stepnesinin ali koç'a salladığını düşünürsek, fenerbahçe'nin başında durması gereken kişinin ali koç olduğunu söyleyebiliriz.

nasıldı o söz? düşmanımın düşmanı dostumdur. :)
  • gece yarısı uykumdan uyandırıp beni bu başlığa yazmak mecburiyetinde bırakan bu adama söyleyeceğim şudur ki; üzerinde çok beddua var. 6 ay boyunca yaptığın hıyanetleri buraya sıralasam sözlüğün en uzun girdisi olur. ama şunu da iyi bilki; en büyük ihanetini yarın yapacaksın. çünkü yapacağın bu ihanet sadece fenerbahçe'ye değil kendi bildiğin tüm doğru değerlere de olacak. yarından itibaren tükürdüğünü yalayan bir adam olarak türk spor tarihinde hak ettiğin yerde olacaksın. sana artık kızmıyorum sadece acıyorum. battıkça batıyorsun.
  • lan anüs beyinliler bıktık artık şu ali koç turizm vs şakalarından yetti lan siktirin gidin başka şakacıklar bulun kendinize beyninizi çalıştırın lan azıcık, twitterda her okuduğunuz boku sözleşmişcesine gelip koşa koşa buraya yazmayın
  • hata üstüne hata yapan fenerbahçe başkanı.

ilk hatası, geçen sezon kendi taraftarına rağmen şampiyonluğu son haftaya kadar kovalayan aykut kocaman’ı taraftar istemedigi için yollamasıydı.

halbuki koç’un sınırsız kredisinden hoca da faydalanabilirdi.

diğer hatası, hocanın yardımcılarıyla devam etmesiydi. bu kişilerin aykut kocaman ile gönül bağı var olmazdı, olmadı.

cocu’yu yolladı, aynı hatayı yaptı bu kez onun yardımcısına takımı emanet etti.

şimdi en başa dönüldü, hatalar silsilesini başa sardı başkan. taraftar istediği için ersun yanal’ı getirdi.

şimdi birileri diyecek ki; taraftarın sesine kulak verdi.
    nerde kaldı o vizyon kurumsallık hayalleri falan. üzülerek görüyorum ki sadettin saran bir enkaz devralacak kendisinden
  • taraftarların sesine kulak vermedi eğer ersun yanal dışında bir teknik direktör getirseydi ve başarısız olsaydı yine suçlu ali koç olacaktı.ama şimdi ersun yanal başarısız olursa taraftarlara siz istediniz getirdim suçlu ben miyim diyecek.
    ali koç aziz yıldırım'ın sinsi olanı kapalı kapılar arkasında bir şey yapmaya çalışıyor ama eline yüzüne bulaştırıyor.aziz yıldırım fb başkanı olsaydı beşiktaş ve galatasaray bu kadar kötüyken fenerbahçe ya liderdi yada ilk ikideydi.
25334 entry daha
hesabın var mı? giriş yap