• (bkz: atcw) reklam ajansinin sahibi. gozumuze gozumuze telsim ve ixir, hatta ne yazik ki banu alkan sokan sahsiyet
  • reklamcılık alanında belki de türkiye'nin en iyisi ama kesinlikle evrensel bir kimlik değil, meşhur olan filmlerin sesini kıstığınızda mesajndan ortada eser kalmayacaktır, fakat gelin görün ki obaa süper reklam dediğimiz yurt dışı işlerinde [yeni golf reklamı halıyı çeken] mesaj nettir. ali taran ülkesini ve ortamını iyi bilen ve onlara uygun "komik" gelen süper skeçler yazmaktadır. ve belki de mesajdan da önemli olan işinin konuşulmasını sağlamaktadır.
  • pazarlamayı, hedef kitlesini tamamen kendince yorumlamış, reklam sektörünün yaramaz çocuu kaprisli ama yetenekli (bu her zaman başarılı demek diil) insan
  • sektörde bir ilk belki bi son.kendini kabul ettirmiş ve müşterisine "bana bırak gerisini merak etme sen " cümlesini sarfeden ve kabul gören yegane şahsiyet.bu dogrultu da koskoca yapi kr.bankasını bile elinin tersiyle iten yegane şahsiyet.
  • efsaneye göre, yanında çalışan insanlardan sadece uygulama beklermiş ve onları çok severmiş. kimse atcw'den ayrılmazmış /mayı da düşünmezmiş. bir gün bir eleman bak ali abi ben ne yazdım demişmiş. ali abi de senaryoyu aldığı gibi yırtıp çöpe attıktan sonracıma, "dükkanın önünü kapatma" demişmiş adama.
  • bu gün itibariyle tvlerde göreceğimiz sloganın sahibi.
    (bkz: bu ülke için seve seve)
  • ferhan sensoy un otobiyografisinde baska bi elemanla beraber adi anilan ve ferhan agabey tarafindan igrenc esprileriyle hatirlanmis bir sahsiyet. goruyorum ki mimar sinan 68 den bu yana ilerleme kaydedememis.
  • siveli reklam yapmaya bayilan, biraz saygisiz, biraz kendini beenmis olmasina ragmen arkadas cevresinde bir dedii iki edilmeyen, toplum icinde sagi solu belli olmayan* rahatsiz insan.
  • reklam sektörüne karşı inanılmaz kendini beğenmiş ve ukala olan, ancak birebir insan ilişkilerinde (gergin iş ortamlarını dışında tutarsak) gayet iyi niyetli ve yapıcı yaklaşım sahibi, reklam anlayışı sahibi bir reklamcıdır. türk tarzı reklamcılık denildiğinde akla gelen tek isim. tartışılabilecek bir çok yanı varsa da kesinlikle tek başına ekol olabilmiştir.
  • çok konuşulan, ama tanıttığı ürün/hizmet adına pek birşey hatırlatmayan reklamların yaratıcısı kişi.
hesabın var mı? giriş yap