1826 entry daha
  • yeni kullanmaya başladığım, şimdiden kayıtsız kargonun gelmemesi, kayıtlı söylenip kayıtsız yollanan kargo, kayıtlı kargonun başka bir adrese teslim edilmesi gibi, internetten okuduğum bütün sorunları yaşadığım alışveriş sitesi. ek olarak mağazanın kargoyu gönderdikten sonra kapanması ve bir daha ulaşılamaması durumu da bonus oldu.

aldığım 5 kayıtsız kargodan 4'ü ulaştı, 1'i ulaşmadı. hala bekliyorum. kayıtlı söylenip, kayıtsız yollanan kargo için süre bitmeye yaklaştığı an, gelmemişse dispute açacağım. başka adrese teslim edilen kargo içinse, belki yanlışlık olmuştur deyip satıcıya mesaj attım. satıcıdan mesaj beklerken aliexpress'ten geldi. ürününüz teslim edilmiştir, lütfen siparişi onaylayın diye. direkt dispute açtım. şimdi yine satıcının cevabını bekliyorum. kapanan mağazanın ise ürünü 12. günde geldi ve onayladım hala fund processing yazıyor. umarım adama parasını verirler. bunlar dışında 10'a yakın ürün daha aldım, onlarda hiçbir sorun çıkmadı. son olarak bazı ürünler ülkemizdeki fiyatlarla kıyaslandığın çok uygun olurken bazıları çok daha pahallı olabiliyor. bir ürün almadan önce fiyatları iyi araştırmak gerekiyor.

edit: ulaşmayan kayıtsız kargo 2.5 ayın sonunda teslim edildi. farklı adrese teslim edilen kargonun da parasını iade aldım. kayıtlı söylenip, kayıtsız yollanan kargoyu hala bekliyorum, kapanan mağazaya da hala parayı aktarmadılar.
1534 entry daha
hesabın var mı? giriş yap