şükela:  tümü | bugün
 • eskilerden kalma bir tv programi... aslinda her ne kadar "kalma" demis olsam da, aslinda kalmamis, coktan yayindan kaldirilmistir...
 • sibel can'ın yeni albümünde yer alacak bir şarkı. hemen gaga çakması demeyin, 3 ay önce yazmış kadın.*

  ayrıca: abd'li ünlü şarkıcı can'ı taklit etti
 • bu adamın arabesk-tsm ile elektronik dans müziğini bir araya getirdiği parçalarını enteresan buluyorum *. elektronik müzikle hiç alakası olmayan bir sanatçıyı sağlam elektronik bir dans parçasına vokal olarak seçmek cesurca bir hareket. elalem gidip kendi toprağının müziğini elektronik müzikle harmanlayınca uu vaov çok egzotik, bu adam yapınca yha kıro bu .s.s sibel can'ın zevkler düşünülmeksizin çok iyi bir ses olduğunu kabul etmek lazım şimdi. parçanın altyapısı oldukça sağlam, sözleri ise fena değil. klipte sibel can'ın alaturka hareketlerinden kurtulamaması biraz sırıtmış ama onun haricinde ülke standartlarına göre iyi denilebilecek seviyede. seviyorum bu adamın yaptığı işleri. hakkını veriyor daima.

  alkışlar

  sözleri de şöyle:

  seni beni ayırmaya
  yeterdi bu yaşanmışlar
  beni bana bırakmadın
  bitmez sandın yanlışlar

  aman yaman bahanesi
  kapandı aşkın perdesi
  gidenlere sevenlerin
  son sözüdür alkışlar

  dokunmuyor kalbi
  okunmuyor

  yoktur yeri dolmayan
  çoktur adı kalmayan

  sen acı gibi
  kordun neden tende?
  aşk alevleri
  kalpsiz mi yanmışlar?
  git bitir bizi
  artık bu son perde
  son sözüm sana
  alkışlar alkışlar

  hayallerin uzak düşüp
  karanlığa tıkanmışlar
  umutlara yanıp sönüp
  sevdayı yok saymışlar

  söz: deniz erten
  müzik - aranjör: erdem kınay
 • bir elektronik musiki ürünü olan ilk single'ım dahili ve harici'yi yayınladığım 2011'de gerçekleştirdiğim röportajlarımdan birinde, bana yöneltilen "tamamen tarzın dışında bir vokalle düet yapacak olsanız bu kim olurdu?" sorusuna hiç düşünmeden verdiğim cevaptı sibel can. parça muazzam olmuş. erdem kınay'ın çıkardığı işler zaten ortada senelerdir. hande yener'in apayrı albümünde, ayşe hatun önal'ın sustuysam albümünde, murat boz'un geri dönüş olsa parçasına yapmış olduğu remix versiyonda, erdem kınay'ın tadı damağında kalmış olan müzik dinleyicisi için adeta bir hediye niteliğinde olduğunu düşünüyorum 'alkışlar'ın.

  "gümbür gümbür altyapı yaptık, millet dans edip kendinden geçer nasıl olsa, sözler o kadar da mühim değil" mantalitesinin hakim olmadığını görmek ayrı bir tebrik sebebi.

  iyi ki ticari olmamasına rağmen ve ana akımda yer almayan bir tür olmasına rağmen, türkiye'de elektronik müzik eseri üretme cesareti gösterebilen şarkıcılar ve prodüktörler var diyorum. erdem'in ustalığı bir yana, sibel can'ı yürekten tebrik etmek istiyorum buradan. sibel can'ın bu ilk denemeyi bensiz gerçekleştirmiş olmasından mütevellit içim biraz buruldu; bir yandan da sevindim çünkü sibel can'ın bu türe sıcak baktığını öğrenmiş bulundum. hakkını vermiş olması ise cabası. parçanın majör bir etiket yerine, erdem kınay'a ait olduğunu anlamamın çok da güç olmadığı, zaten isminden aşikar olan kny müzik etiketiyle yayınlanmış olması da, ana akım diye saçma sapan bir üretimi bellemiş ve kaliteli müzik dinleyicisi vatandaşlarıma illallah dedirtmiş ve hala dedirtmekte olan majör plak şirketlerine karşı "skerlerrr" tavrı niteliğinde bir durum teşkil ediyor şüphesiz, bu da işte o gösterilen cesareti en güzel biçimde taçlandırmak olmuş. bravo!

  aklımdaki tek sıkıntı bu parçaya dair, yayınlanması adına doğru sezonda olduğumuzu, doğru zamanlama olduğunu düşünmüyorum. ilkbahar sonu, yaz başı beklenseymiş sanki? hak ettiği değeri göremeyip de heba olacağı endişesindeyim. umarım yaza kadar eskimez ve yazın ortalık alkışlar ile inler, ne diyeyim.

  'alkışlar'ın yolu açık olsun, bol uğurlu, bol dinleyicili olsun. tebrikler erdem kınay & sibel can. helal olsun.
 • vay vay vay vay vay vay vay amk. olağanüstü bir şarkı. ilk saniyesinden son saniyeye kadar kaliteli bir parça olduğu ortada. yazacak bir şey bulamadım yemin ederim :( sibel can'ın yaptığı en güzel 3-5 şeyden birisi.
 • umarım albümün* diğer şarkıları da böyle kalitelidir dedirten parça.
 • en başta ses müziğin gerisinde kalıyor gibi gelse de laytmotiften anlaşılıyor ki olmuş bu şarkı, dinlenir. sibel can'ı severiz zaten pek pek.
 • sözleri deniz erten'e ait olan taze şarkı. şahsen pek birşey beklememek gerektiğini düşünüyorum bu açıdan.
  ama erdem kınay'a alkışlar!
 • parçayı yapan adamı iyi tanımam, sibel can'ın sesini muadillerine göre bir tık üstte bulurum, buğulu gelir bana sesi, elektronik müzik seven bünyem sağlam arabesk'e hayır diyemez, bu parçada ki sözler de kalbe dokunmaya yaklaşmış, özellikle sibel can'ın "sen acı gibi kordun neden tende" derken ki kısmı ben gibiler için parçayı dinlenir kılmış.bugün üst üste dinlediğim tek şarkı.