• kompela televole'de cover'ını söylerdi;
    allayi meydi günayiii
  • bu akşam çok fena etti bu şarkı beni. neden bilemiyorum. öyle birden aklıma geldi eskileri düşününce. bence en iyi kayahan söyler. bir kere ibonun klibinin girişinde cıyak cıyak "ya yemin ederim ben bişey yapmadım" diye ince tondan zırlamasıyla, kayahan'ın şarkıya gür sesiyle şiir şeklinde girmesi bile o ağırlığı hissettiriyor kayahan versiyonunda. en güzel kısmı son anlardaki "mumlar yakmıştım, yalvarmıştım. sen yazmıştın, olabilirdi. olabilirdi, olabilirdi, olabilirdi" bölümüdür. orada dahi kayahan babalar gibi o kısımda tirad atar gibi nağme geçerken ibrahim tatlıses versiyonunda kendi dahi söyleyemeyip koro söylemektedir. şarkının en vurucu yerinin koroya söyletildiği versiyona iyi diyenin alnını karışlamak lazım bana kalırsa.
  • sizin iradenizden bağımsız biten bir ilişkinin ardından,özelliklede o ilişkiye gerçekten inanmışsanız dinlenilmemesi gereken şarkı..

"olabilirdi.. olabilirdi...sevgi yeterdi.. sen* kadirdin..
    ...nerede nerede nerede,ben nerde yanlış yaptım?"

(bkz: durduk yerde adamın amına koyan şarkılar)
  • ibrahim tatlıses'in hacklediği efsanevi kayahan şarkısı.
  • ibo bunu "eeallahım, neayyydi günaaaahğım..." şeklinde söyler.
  • allahım neydi günahım dedikten sonra, karşı taraftan bi cevap gelmeyince, anlamadı galiba diyerekten öznelerin yerini değiştirerek bir daha soran şarkı sözü.
  • simetrik şarkı. katla ortadan ikiye. "allahım neydi günahım, günahım neydi allahım"
  • müthiş bir klibi var..

şarkıya girmeden önce şöyle bir diyalog gelişiyor:

..
    - daha ne yapacaktın? beni kaybettin, yetmez mi? (ego bir milyon)
    + beni dinlemek istemiyorsun (iboda jeton anca düştü)
    - hıh
    + ya da beni artık sevmiyorsun.. (yok yok hala düşmemiş)
    - şimdi doğru bildin, seni sevmiyorum.. çünkü sen yanlış yaptın! (ablam godfather mübarek)
    seni terk ediyorum, anladın mı hayvan, terk ediyorum! hüh hü (yürü be abla)

ve şarkı girer..
  • ibrahim tatlıses'in bir çok pop şarkısı gibi bunu da hacklemekten geri kalmadığı kayahan eseri.
hesabın var mı? giriş yap