• alo'nun "tammam" tarzinda soylenmesi halinde ortaya cikan, hatali telafuz sekli.
  • (bkz: hemmen)
  • ftp'de bir dosyayı almak için gerekli yerin açılmasını sağlayan komut.
  • alo'nun östrojen yemişi.
  • grekçe
    diğer
  • google'ın bireysel asistan destekli mesajlaşma uygulaması.
  • google'in bir suredir yaraticiliktan takipcilige gectiginin bir baska gostergesi.

hosgeldin allo.
  • inanılmaz büyülü bir kelimedir. bazı insanların, o insanları birazcık tanıyalım; omuzları düşüktür, çakma armani giyerler ki çakma armaniler piyasaya çıkmadan evvel düz renk, genelde beyaz ve gri, t-shirt ve-ya yakası açık gömlek. saçlar, briyantin ile dağıltılmış, yırtık kot ve-ya kumaş pantolon, elde gümüş görünümlü plastik imameli ve çelik zincirli siyah taneli 33'lük tespih, çakma nike air-max yine ve yeniden ve-ya klasik ayakkabı, isteğe bağlı arkasına basılmış, arabaları şahin, doğan, eski kasa hatchback honda civic, beyaz renk tercih sebebidir.

evet yukarıda betimlemiş olduğum insanların ağzına bu kelime "cuk" diye oturmakta ve kendilerine yakıştırmaktadır. senin, benim ağzıma yakışmaz bu kelime eğreti durur. bizim fabrika'nın genel müdürü -ki kendisi yabancı uyrukludur ve az türkçe bilmektedir, maraba, nassın, iyiyim teşkür edrim, şiş-kebap, türkçe bununla sınırlı- "alllooo" diye seslense bana çok pis ayıplarım, tepkimi bir tık daha üste çeker "haassssikkkttiiirrr yaaaa" derim. yakışmaz. ama yukarıda bahsettiğim insanlar bir "alloo" çeksin insanın içinde hafiften bir kıpırdanma olur.

işte bu kelimeyi duyduğunuz an tehlike'nin içindesiniz demektir. tartışmayı "allooo" kelimesini duyduktan sonra kesip alttan almak sizin yararınıza olacaktır. bende geri vites yoktur, aksaray esnafına kafa tutup bir esnafa da kısa süreli ama "anne 5 dk daha" dedikten sonra uyuma ile aynı etkiye sahip uyku çektiren irlandalı boksör'üm diyorsanız bana haber verin, çekirdeğim ve kameralı telefonum ile olay mahaline gelir, siz cengaveri internet fenomeni yaparım.

"alloo" kelimesi bazı insanların ağzına çok yakışıyor.
  • guru hakli, allo google'in innovasyondan takipcilige gectiginin bir gostergesi olabilir.

benim sahsi fikrim allo tutmaz, cok zor ve gereksiz.

ama yine de bana gore onemli olan orjinal fikrin hangi sirkete ait olmasi degil. butun teknoloji sirketleri ayni yazilimin pembesini yapip ortaya "re-imagined, re-thought" diye pazarliyorlar. aziz dostum max zorin o sifatlari iyi bilir. hangi yazilimin populer olacagi baya zor tahmin edilen bir sey. mesela snapchat aldi yuruyor, bana gor dunyanin en sacma haberlesme uygulamasi.

ama takipcilik yaraticilik falan derken, ekleyelim:

(bkz: facebook live map)
    (bkz: periscope)
    (bkz: meerkat)
  • --- spoiler ---

sorry! this content is not available in your country yet.
    we're working to bring the content you love to more countries as quickly as possible.
    please check back again soon.

--- spoiler ---

hakkinda yazilmis bir yazi icin tiklayiniz.
hesabın var mı? giriş yap