şükela:  tümü | bugün
 • bizde o kapak 35 cm yol aşağısına kayıp, arabaların ön takımlarını dagitmadikca belediye tarafından onarilma zahmetine girilmez.

  adamlar araba geçtiğinde 3mm kapak oynuyor diye, dünyanın işini yaptılar.
 • tank yapmış, marsa koloni kurmuş, kanseri tedavi etmiş falan değil bu tarz ufak detaylardaki mükemmellik anlayışları benim canımı çok sıkıyor. arkadaş ben burda bisikletle yolda giderken 2 saniye önüme değil sağa sola baksam çukura girip takla atıyorum veya orospu çocuğunun birinin kırdığı cam yüzünden teker patlıyor.
  ben burda bu davarların cefasını çekerken, dedemin abisinin soyu avrupa'nın dört yanında keyif çatıyor. sağol dedecim şu başlıkla seni bir daha andım. evet abine kızdın ve almanya köyünden daha küçük. abinden uzak olma şansın yoktu.
 • izlerken utandim ya..
  bir logar kapağı için bu kadar emek harika.
 • gelişmiş toplumlar ve onların devletleri, afrika'da insanların toz toprak içinde açlık ve hastalık çekmesine çare bulmadıkça teknolojinin, ne kadar gelişse de anlamsız ve bencilce kalacağını hatırlatan çalışma.

  işbu entri almanlara laf sokmak için değil, insanlığın vicdansız ve bencil yönlerinin hâlâ törpülenmediğini vurgulamak için yazılmıştır.

  bir yanda insan zekasının ürünü olan üstün teknoloji ve sistemlilik, bir yanda korkunç sefalet... bana utanç ve acı veriyor.
 • geçenlerde ülkemizde biri rogar kapağı yüzünden aracıyla takla atmış ve ölmüştü. almanlar bizi kıskanıyor mu bilmiyorum ama ben onları kıskanıyorum.
 • reise ve destekçilerine hak verdiğim video. almanlar hakikaten bizi kıskanıyordur amk.

  bir rögar kapağı için bu kadar iş, zaman, emek vs. kaldı ki, rögar kapağında hiçbir şey yoktu, ufak bir oynama vardı.

  bizim belediyelerimizin kafası rahat, kapak olmasa bile kimse problem çıkarmıyor, hatta içine insan bile düşse sıkıntı olmuyor anasını satim. ee tabi hal böyle olunca pek kıymetli yöneticilerimiz başka konulara odaklanarak, bizim refah seviyemizi artıracak, lozan'dan beridir geride kaldığımız konularda bizi çağ atlattıracak şeylerle uğraşıyor. bu sebeple bizi kıskanıyor olabilirler, ben olsam kıskanırdım.

  elin alman'ı da bok çukuruyla uğraşsın, uğraşırken de kıskançlıktan çatlasın. beter olun almanlar.
 • işsiz bu adamlar. uğraştıkları şeylere bak.

  yemyeşil bir mesaj kutusu üzerine edit: kardashianlar gibi neden popüler olduğumu bilmeden popüler olmuşum sözlükte. çok acı. keşke bir mecra olsa eğitim ve evrimini tamamlamış insanlar yazar olsa falan aynı dili konuşsa.

  biliyorum şimdi aklınızda iki soru var: ironi nedir? nasıl yapılır?
  üçüncüsü de benden gelsin: kimler anlayabilir?
 • adamlar o kadar muntazam iş yapıyorlar ki baştan sona sıkılmadan izledim.
  bizde olsa muhabbeti çok klişe ama hakikaten bizde olsa o çukura önce birisi düşmeli, eğer işlek bir yer değilse sonrasında yandaş herifin çalıştırdığı taşeronlar gelip deliğin etrafına '' dikkat çukur var'' diye boktan bir tabela koyarlar. olay bu.
 • bu almanların yaptıkları işlerin videolarını izlerken önce ağlamak istiyorum sonra ne işim var benim bu ülkede diye öfke doluyorum kadere. iş konusunda tam bir alman mantığı var bende bunu görüyorum. ama ben vize istesem vermezler kendilerini bıktıran alamancı çomarlar yüzünden. ulan hem bu ülkede rahat yaşatmazlar hem de yaptıkları ile pasaportumuzun değerini dibe vurdururlar. avrupa mantalitesi taşıyıp da çomarlandda esir olmak paha biçilemez.
 • bu tarz videolarda adamların aşırı derecede titiz olması içimi daraltıyor.

  bir ekipmanı kullandıktan sonra sağa sola atmıyor mutlaka yerine geri bırakıyorlar, sıfır dağınıklık var, düzenliler. çok temiz çalışıyorlar. işlemlerden sonra oluşan atıklar temizleniyor, bir sonraki işlemde tekrar kirlenecek olsa da. bu iş bizde yapılsa etraf savaş alanına dönerdi, eskisinden daha çirkin bir şey çıkardı ortaya.

  yapacakları işlemlerin hepsi adım adım belli, bu iş için bir plan program yapılmış, üzerine düşünülmüş. bizde olsa al usta bu yeni kapak git eskisini değiştir denilirdi. elemanlar bütün süreç boyunca doğaçlama takılırdı, adama nasıl yapacağını tarif etsen de bir şekilde hallederim diyerek seni dinlemez, takıldığı yerlerde sabunlayıp geçerdi. sonuç yine eskisinden daha çirkin bir şey.

  işlem boyunca kullanılacak ekipmanlar en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş tedarik edilmiş, envanterde bulunuyor. etrafa su serperken kullanacağı sulama kabından, adamın diz çökerken yere koyacağı süngere kadar. bizde olsa su pet şişeyle serpilir, diz çökerken karton parçası kullanılırdı. şu sünger bile düşünülmüş ya gerçekten inanılmaz.

  iki tık tık yapan kapak için kafa patlatıp uğraşmış mallar. ülkece planlama, programlama, disiplin ve iş ahlakından yoksun olduğumuzu yüzümüze çarpan video.