• gecenlerde gordum, magnum bademli almis birisi ama dondurma uzerinde 2-3 tane bademi vardi. turkiye'de satilan urunlerin kaliteleri ve icerigini dusunursek, normal sartlarda nussknacker kalitesinde bir cikolata icin 10 tl'den az odeme yapmaman lazim. bu durumda almanya'dan gelen akrabalara bir tesekkur et istersen.

ayrica o akrabalarin gibi ben de artik almanya'dan turkiye'ye mecburi olarak bir seyler getiren tayfa icerisindeyim. herkesi dusunerek bir seyler almak nereden baksan 10 kisiye 10 euroluk bir sey aldiginda 100 euro para yapiyor. 100 euro ile bir haftalik mutfak alisverisi yapabilirsin. bir de zaten limitli olan valizine aldiklarini doldurmak var, iste onu bir dusun ve empati yap. cikolata yerine herkese degerli bir seyler getirmek ile yunan adalarinda tatil yapmak ayni paraya geliyor.

kusura bakma da, skimi ye kardes.
  • adam ne getirsin sifir km mercedes mi getirsin

çiklota getirdiğine şükredin..
  • hala tecrübe edemediğim durumdur. okuldan arkadaşlarımda, yurt arkadaşlarımda hep görüp içten içe özendiğim, asla o uhrevi grubun içine katılamadığımdan dolayı içimde büyük bir yara mevcut.

bir kez olsun nussknacker gelmedi benim için, milka tuc getirmediler, ekstra fındıklı nutella yüzü görmedim. almancı akrabası olmaması yük olurmuş insana...
  • adam tatile geliyor, sanki hediye getirmek zorunda. ustelik adam ulkendeki cikolatalar bok gibi kalitesiz diye sana adam gibi yiyecek getirmis hala agliyorsun. ne yapacakti? mac book air pro falan mi getirmeliydi?
  • birde gelince yeğenlere harçlık dağıtması var, her gittiğin yerde hesap ödemesi var ve bundan daha da kötüsü bütün bunlara mecburmuşun gibi davranan akrabaların var. gerçi bizimkilere o konuda laf edemem, allah var hiçbiri elimi cebime attırmadı ve en güzel yerlerde yedirip, içirip gezdirdiler.
    hepsini de çok seviyorum, keşke daha fazla çikolata getirebilsem :’(

p.n. : çikolata isteyen yeşillendirsin.
  • bize hediye olarak yatılı gurbetçi geliyor.
  • halam buzdolabı poşeti getirmiş bu sene..
  • bmw motoru mu gelecekti amk?
  • akrabalara domuz jelatini içeren ürünleri yedirmek içindir.
  • hele likörlü çikolataysa tadından yenmez. lan getiriyorsanız şu markadan getirin bari (akrabalarınız sevinsin)

görsel
hesabın var mı? giriş yap