şükela:  tümü | bugün
  • didim'in dudak morartmış, çene takırdatmış, balık öpüşü hissettirmiş, yakmış, kum oynatmış, koşturmuş, çoşturmuş uzun sahili.
  • izmir/çeşme'de de vardır bir altınkum. uçsuz bucaksız sahili, dümdüz denizi, buz gibi suyu ile cennet mekandır. kumu çok incedir. hatta bir riayete göre dünyanın en ince kumlarından birisidir.
  • yazın metrekareye düşen insan sayısı konusunda rahatlıkla ilk 3'e girebilcek,10 sene öncesini çok özleten tatil mekanı.arkadaş grubuyla gidilmediği taktirde 2-3 gün içinde çok rahatlıkla insanı sıkıntıdan öldüren yer.
  • çeşme merkezine 10 dakika uzaklıkta, incecik kumu ve pırıl pırıl deniziyle beach club adıyla anılan bir takım işletmemsi yerler türemiş olsa da birçok yere göre hala bakir upuzun bir sahil. çiftlikköy mevkiinde.

sol tarafa yürürseniz sizi şezlong ve şemsiye kiralamaya mecbur hissettiren adamların başınıza üşüşmediği hasır ve bambularla kaplı temiz bir restorana sahip olan cino'nun yerine varırsınız (şezlong uygulaması adam başı 5 lira).

pırlanta plajına göre su burada birkaç derece daha soğuktur ve genelde dalga almaz.
  • çeşmede denize girilebilecek en güzel noktalardan birinde yer alan plaja sahip sahil şeridi. denize girdiğinizde ayağınızın altında bir halı serilmiş edasıyla giriyorsunuz çoğu yerinde, yer yer mercan kayalıkları mevcut ama genel oldukça temiz bir yüzeye sahip, epey uzun bir süre yürümeniz gerekiyor, aniden derinleşen bir yapısı yok bu sahilin, suyu serin ve genel itibari ile esintili ama rüzgar değil meltem gibi olduğu söylenebilir, pırlanta plajı windsurfing için uygun olmasına ve aralarında fazla mesafe olmamasına rağmen rüzgarsız olması da başka bir güzelliği sahil şeridinin. şezlonglara bu sene 10 tl fiyat biçmişler işletmeciler, yanınızda içecek birşeyler götürün orda soğuk olmayan bir biraya 10 tl ödemek istemiyorsanız, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız ve denizin tuzu içinizi yakacak. herşeye değeceğinden emin olabilirsiniz.
  • bir de kilyos tarafında olanı var bunun, böyle ara ara avama karışmayı, ismail türüt türküleriyle horon tepmeyi seviyorsanız tavsiye olunur. aksi koşuldaysa şiddettle sakınınız..
  • çeşmenin kesinlikle en temiz ve en bakir plajı... evet beach diye takılan yerler var ama aya yorginin o nispetiye caddesi şeklini almış haliyle kıyaslama yapmaya kalktığınız vakit kesinlikle altınkum daha sakin,daha huzurlu daha,daha,daha vs...
  • didim'deki altınkum'a aklı olan gitmez. bu nasıl bir kalabalık ve pisliktir aklım almıyor. 10 yıl önce ergen zamanlarımdan mı yoksa henüz yozlaşmadığından mı bilemiyorum ancak hem plajı daha temizdi hem mekanları daha eğlenceliydi. şimdi doğunun ve ingiltere apaçi krallığının bağrından kopmuş gelmiş bir kitleyi taşımaya çalışıyor ama hiç başarılı değil. plajı oldukça kirlenmiş, akşamları ise plaj doğrultusunda kafelerin ve barların önünde yürünmüyor. bildiğin akşam da gündüz de kalabalık işkencesi çekiliyor. uzun bi süre uğramayı düşünmüyorum.
  • sıkıntıdan karaoke selebritisi olunan yer. evet efenim, didim altınkum dimek, seks, dıragz, end karayoke demek. cıvıl cıvıl bir ortamın bile en kötüsü demek. club desen club değil (nice genç o kılabda ortamı gündüzleyin çilingir sofrası yapmışken ben akşama orayı nası "careless whisper" kanonunda algılayayim), disko desen disko değil, cep melodisi kılıklı yaz hitlerinin birbirine süzme yoğurt gibi karıştığı şu ortamın ---- bak ---- samimiyetle amına koyuyom. beğenen varsa onun da amına koyuyom. ama kendileri çok kral insanlarsa belki geri alırım. impalsif bir entridir, ama yalanım varsa götüme hassle gençliğinin tümü girsin. full english breakfast falan oldum lan burda.
  • *pansiyonu ucuz, turistlerin sosyo ekonomik duzeyi gereginden fazla dusuk, barlari cokca. kafa dengi grubunuz varsa sadece eglesmek icin vakit gecirilebilir. cunku cok fazla hareketli bi yer.

ama denizi ve plaji sterilizasyon acisindan tavsiye edilesi bi yer degildir. yuzen diski bile gorebilirsiniz. ayrica guneslenmeye kalkistiginizda, genlestiginizde birilerinin poposuna baldirina carpabilirsiniz.bir japon havuzundaymis gibi psikoza girebilirsiniz sakin olun, denize girmek icin derhal parlamenterler sitesinde ki koylara yol alin.