şükela:  tümü | bugün
 • mars'a ayak basan ilk insan olmaya aday bir hanım kızımız. gazete haberine göre 23 yıl sonra ki yolculuğa hazırlanıyormuş, biraz farazi geldi ama tutarsa başlık parsellemenin kralı olur.

  kaynak :
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21365187.asp
 • bilim kurgu filmlerine konu olacak bir habere konu olmuş kız.

  ama ilginçtir googledan şöyle bir baktım; bu kızcağızın adı başka hiç bir dilde nasa ve mars ile beraber anılmıyor. daha doğrusu böyle bir haber dahi yok; bulan, duyan varsa da beri gelsin, bu yazdığımı editlerim.

  sonuçta bizim sitelerde altındaki komik yorumları ve tartışmaları okumak bir yana, cidden olsa böyle bir şey; ne hikayeler çıkar bundan. düşünün bu kız tam gideceği sırada aşık olursa ve dünyada kalmak isterse tarzı romantik ve hatta trajik bir film de yapılabilir. ne diyim; truman show gibi bir şey.

  edit : lali berteden geldi düzeltme. tam iki sene sonra.
  linki ile beraber. http://www.bbc.com/news/magazine/29516432
 • hakkındaki haberleri pek gerçekçi bulamadığım çocuk. biri bizim gazetecileri fena keklemiş sanırım, ingilizce olarak aratınca kızla ilgili hiçbir şey bulamıyorsun. marsa gitme ve koloni kurma fikri çok heyecan verici olsa da 20 yılı nasa tarafından planlanmış çocuk fikri çok gerçek dışı geliyor. ay için böyle bir program uygulamadılar sonuçta, zamanı gelince uygun adaylardan seçilip gönderilebilir diye düşünüyorum. ben annesi olsam, her ne kadar tarihe de geçecek olsa çocuğumun bu şekilde kısıtlanmasını kabul etmezdim.
 • bir 9gag haberine konu olan biri olabilir ancak.

  http://9gag.com/gag/5254531
 • sadece türkçe haber sitelerinden ulaşılabilecek denli gizli bir iş için nasa'nın yetiştirdiği kız çocuğu. evet evet.
 • sınıftaki duvarda "mars'a gidecek belki de geri dönmeyecek!!" haberi sayesinde tanıştığım, internete göre nasa'da çalışan bu çocuk izmir uzay kampına gelmiş.

  manyak mısınız siz? inanıyor musunuz buna? ingilizce yazınca hiçbir şekilde ulaşamıyoruz bu kıza ama 7 kez izmir'e gelip rekor kırmış (?) yetmemiş belli ki nasa'nın kampları. küçüklükten beri bu kafayla yetiştirilen kız turist gibi poz verir mi uzay resminin önünde. bir de sıkmışlar ki yok şu yaşta paraşüt ehliyetini alacak şu yaşta şu ehliyeti alacak şu dilleri biliyor vs.

  uzun zamandır gördüpüm en komik haber
 • bugün sözcü'de "mars'a ayak basacak ilk insan açıklandı" başlığıyla yayınlanan haberin öznesi olan kişi. buna benzer haberleri başka medya organlarımızda da görmek mümkün. bu haberlerin neredeyse tamamı ilgi çekme odaklı bir mantıkla kaleme alınmış. ne var ki çoğu kimse bu haberlerin absürtlüğüne kapılıp böyle bir kızın gerçekte var olmadığını sanıyor. bu bakış açısı da yanlış. zira alyssa carson diye bir kız var. "olayın içyüzü nedir peki ?" diye sorunlara kısaca anlatmaya da çalışayım.

  kız ufak yaşlardan beri uzaya ve estronomiye meraklı biri. varlıklı bir ailesi de olunca, heveslerini gerçekleştirebilmek adına işe koyulmuş. yedi yaşından beri dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen uzay kamplarına katılmaya başlamış. nasa yetkilileri ondaki bu hevesi ve ilgiyi görünce, teşvik bağlamında kendisini bazı astronotlarla falan da özel olarak görüştürmüş. sonuçta kız hevesli. ancak bunun dışında kızın nasa ile resmi bir ilişkisi yok. ailesinin de tanıdığı imkanlarla son derece iyi bir eğitim alıyor. yani günün birinde gerçekten de astronot olabilir ve hatta mars'a bile gidebilir. sonuçta eğer başarılıysa bunun önünde bir engel yok.

  durum bundan ibaret. bir tane oturaklı link de vereyim içiniz rahatlasın:

  http://www.bbc.com/news/magazine/29516432
 • ileride ismini daha çoook duyacağımız kızın yeni videosu.

  https://www.youtube.com/watch?v=9ychkzig8ms

  bu arada algıda seçicilik olsa gerek 4.dakika 6.saniyedeki baba kız fotoğrafını görür görmez burası izmir asansör dedim. daha önce ziyaret etmiş ve o kenarda fotoğraf çekmiş/çektirmiş olanlar anlayacaktır hemen. gereksiz bir detay belki ama hoşuma gitti nedense.

  edit: link
 • sahiden marsa giden ilk insan olacak hanımkız.

  3 yaşında kafaya koymuş, ailesi de sonuna kadar desteklemiş alyssa'yı. vizyoner ebeveynleri sayesinde kız mars'a gidiyor vallahi helal olsun.

  http://www.wiki-zero.net/…3dpa2kvqwx5c3nhx0nhcnnvbg