• abd demokrasi degil. kimler demokrasi? çin, rusya,iran,küba,kuzey kore....
    bir de küresel somuru felan yazan var, goruyoruz senin yerli sermayeni.
    gecmedigin kopruyu verginle bedavaya yaptirip sonra da oduyorsun. sonra da abd halkına aptal diyorsun.
    hic merak etme hepsi senden zekidir.
    sirketler baskana kafa tutabildigi icin o ulke zaten o halde.
    herkesin partinin,baskanın karsısında boynunun kıldan ince oldugu ulke gormek istiyorsan sevdigin ulkeler olan rusya,çin... gibi ulkelere bak.
    bir de universitede boyle kafa utuleyen devrimcisi,dincisi hemen kapagi abdye attilar.
  • evet arkadaşlar iki yüzlülük nedir? neden vardır? nasıl yapılır? sorularının cevaplarını burada bulabilirsiniz.

-donalt trump otoriter bir insan mı? evet.

- totaliter bir insan mı? evet.

- demokrasiyi kendi lehine eğip bükmeye çalışıyor mu? evet.

- damadını, kayınçosunu, eş, dost, akrabasını alakasız görevlere atadı mı? evet.

- amerikanın ve dahi dünyanın cahil kesimine hitap ediyor mu? evet.

- kutuplaştırıcı mı? evet.

- halkı sokaklara dökmeye çalıştı mı? evet.

- peki teknoloji firmalarının zikinin keyfine adamı kendi platformlarından engellemeleri doğru mu? tabii ki hayır amk.

neden lan neden?

- valla beğenin beğenmeyin ama aşırı özgürlükçü ve demokratik bu platformlar trump'ı engelleyerek, kafalarına göre iş yapmışlardır. bu kadar basit.

daha spesifik bir örnek mi istiyorsunuz? peki.

peki bu insanları tahrik eden, kutuplaştıran kişiye engeli basan twitter, neden arap baharı döneminde, occupy hareketinde, devlet yetkilerinin savaşı kendilerince özetini geçtiği, ırak iç savaşı, suriye iç savaşı, azerbaycan ve ermenistan savaşlarında kimseyi banlamadılar?

- arap baharının oluşmasında en etkili yapı kimdi? twitter'ın kendisi değil mi? insanlar buradan sosyal medyanın gücünü anlamadı mı? sosyal medyanın kitleleri nasıl etkilediğinin ortaya çıktığı en büyük durum arap baharı değil miydi? amk tweetleri yüzünden kaç tane devlette iç savaş çıktı? bazılarında hala devam ediyor. trump, milleti sokağa dökmüşmüş. amerikan parlementosu basılmışmış, amerikan tarihinin kara lekesiymiş. yani kedi götünü görmüş, yara zannetmiş mevzusu tam olarak bu. 100 küsür pub-g, fortnite oyunlarından fırlamış gibi duran gerizekalı amerikalılar, adam akıllı bir direnişle karşılaşmadan ellerini kollarını sallayarak cam kırıp parlementoya giriyor ha olan da bu. adamlar o kadar gerizekalı ki mekana giriyorlar ve sonra ne yapacaklarını bile bilmiyorlar. mal mal gezip, 5- 10 fotoğraf çektirip siktirip gidiyorlar. finalinde de bir iki kişi rahmetli oluyor. komediye bak ya ve trump'ın söz hakkı elinden alınıyor, milleti tahrik ettiği için.

son 10 senede orta doğu coğrafyasında milyonlarca insan öldü. milyarlarca dezanformatif haber yapıldı. isyanlar çıktı, savaşlar çıktı, hükümetler devrildi. ülkeler birbirleriyle savaşa girdi ve kimsenin söz hakkı elinden alınmadı. çünkü onların canı can değil amk, orta doğu, dediğin yer zaten cs go dust2 haritası ya bir şey olmaz ama trump yanlış bilgiler vererek, insanları tahrik etmiş.

alın size sosyal medya portreleri. milyonlar sosyal medyalar üzerinden örgütlenip savaşlar çıkartıp, masum insanları öldürüyorlar kimsenin sikinde olmuyor. donald trump yüzünden iki üç kişi ölüyor, insanların hayatını tehlikeye attığı için ban yiyor. ha bu arada yanlış anlamayın trump'ın gelmişini geçmişini, geleceğini, varını yoğunu hepsini ayrı ayrı ......
  • bir sure yaşadığım ve tekrar gitmek için cabaladığım ülke. amerikan pasaportu olan arkadaşlar bi yol gösterin.
  • bir gün yıkılınca tüm insanlık; gulag'larda ömür boyu çalıştırılıp, meksika kolombiya baronlarınca taranıp, çin egzotik hayvan pazarlarında satılıp, zengin arap şeyhlerince dansöz gibi oynatılıp, fars mollalarca öpülüp, kim yong un sevgisinden ağlatılacak.
  • biri bu ülkeye acil demokrasi götürmeli.
  • birleşik eyaletlerden oluşan, kuzey amerika'da bulunan bir ülke.

insanın gücü ve güçlüyü yüceltme huyundan dolayı yıkılacağına inanılmaz. halbuki tarihe kısacık bir bakış atılsa, bilinen dünyanın neredeyse tamamının sahibi roma imparatorluğu'nun bile yıkıldığını, osmanlı imparatorluğu'nun çöküşünü, sovyetler birliğinin dağılışını gözlemleyebiliriz.
  • daha iki ay önce 70 milyon oy almış, koltuğunu terketmeye hazırlanması gerekirken iç savaş çıkarmaya çalışan başkana bile sınırları aştığında dur denilebilen ülke. evet özel şirketler başkana hizmet vermeyi reddedebiliyor, ancak bunun için twitter olmaları gerekmez. bugün sokakta tezgah açıp hot dog satan bir kişi bile en ufak korku duymadan kendisinden alışveriş yapmak isteyen herhangi bir abd başkanını reddedebilir. ve hayır, trump'ın sesi kısılmış değil. istediği şeyi söylemeye ve tüm amerikan halkına ulaşmaya devam ediyor. yapamadığı şey fact check yapılamayacak mecralar aracılığıyla taraftarlarının beyinlerini yalanlarla yıkamaktan ibaret. yoksa ağzından çıkan her söz şu anda amerikan tv istasyonları ve yazılı basını tarafından halka ulaştırılıyor.

bilmem sizler nasıl bir ülkede yaşamayı arzu edersiniz? ben şiddet çağrısı yaptığında başkanın bile twitter'dan banlanabildiği bir ülkede yaşıyor olmaktan çok mutluyum. ayrıca en kötü günde bile demokrasisinin ve devlet geleneğinin güçlü olduğunu, trump'ın 2020'de kesinlikle seçilemeyeceğini söyleyip durdum. bu kadar nüfusa sahip bir ülkede milyonlarca amerikan çomarının olması korkutucu ancak biliyorum ki aynı ülkede onlardan çok daha fazla sayıda aklı başında insan var ve demokrasinin iki kez üst üste hata vermeyecekti.

yukarıda stalin diye sayıklayan bir avrasyacı var. kullanıcı sözleşmesini ihlal edenlerin internet platformlarından banlanmasını stalin'in bakışını beğenmediği vatandaşı kremlin'in bahçesinde kurşuna dizdirmesiyle bir tutmuş. başkası olsa laf anlatmaya çalışırdım ama biliyorum ki bu yazar çin komünist partisinin uygurları organları için öldürüp araplara helal organ diye satmasını bile savunabilecek biri. kendisine sormak lazım. çin'in en zengin iş adamı (bkz: jack ma) nerede? ülkenin finans mevzuatını eleştirdikten sonra neden sırra kadem bastı? hong kong'da demokrasi istedikleri için geçenlerde toplanan yüzlerce protestocu nerede? senin vatandaşı olduğun ülken, başarısız darbe girişimine kalkışan adamın bankasının müşterilerinin bile hayatlarını kaydırdı, ama amerika'da darbe yapmaya kalkışmış trump haftaya beyaz saray'ı boşalttığında gizli servis korumasında florida'da golf oynuyor olacak. izin ver de sosyal medyaya mesaj atamayıversin.

edit: alın işte, milleti katliam yapmaya teşvik etmediğinde mesajını twitter'da paylaşabiliyor.

twitter says a new video from trump doesn’t break the rules
  • 1885 yılından beri dünya'nın en büyük nüfuslu 3. ülkesi.tabii ki bunu doğum oranıyla değil aldığı göçle sağlamış.fakat buna rağmen 2047 yılında nijerya tarafından geçilip 4. sıraya düşmesi bekleniyor.
  • joe biden'in secilmesiyle iyice boka saracak ulke.

federal asgari ucretin saatini $15 dolar yapacakmis, tuylerim urperdi amk. beni bilen bilir, abd yanlisi, amerikan ruyasini destekleyen biriyim ama bu biden denen sozde baskan ve yardimcisi radikal solcu kamile ile ulkenin resmen amina koyacak, ulke yaraklari yiyecek, bütün köyün boku burda toplanacak, köyümüzü bok basacak, benden soylemesi. "amerika'dan siktir olup gitmek "basligina yazarim bundan sonra.

15 dolar saat ucreti ne amk!!! lan su solcularin asgari ucret yukseltme sevdasi ekonomilerin altina dinamit koymaktan baska bir sey degil! bunu yukselterek yoksulluğu onleyeceklerini dusunuyorlar. şakkadanak teorisi bunların yanında nobel ödülü kazanir.

zaten yasamasi pahali olan eyaletlerin minimum wage'i 11-12 dolar civarinda. diger ucuz eyaletlerde de 7.75-9 dolar civarinda. simdi ulkenin tumunde bunu 15 dolar yaparlarsa ben gorurum o zaman bir tam pizzaya 30 dolar vereceginiz gunleri amk salaklari!

mc donalds'ta ketcap ve mayonez sikmaktan baska bir sey yapmayan, burnunu karistiran, ise bir gun gelip bir gun gelmeyen amk liselisine neden 15 dolar verilsin amk?? asgari ucret en vasifsiz, bir sikimden anlamayan adama verilen ucrettir. zaten az bir sey kalifiye elemansaniz asgari ucretle ise girmezsiniz, hatta o ucreti teklif bile etmezler, daha fazlasini alirsiniz. mesela bir pizza ustasiysaniz, bir oto tamircisiyseniz asgari ucret teklif eden adam okkali bir hasssiktirrr cekersiniz. zaten kimse size boyle bir ucret teklif bile etmez, hakaret sayarlar. simdi ulke genelinde en vasifsiz adamin maasini arttirisaniz hem fiyatlar artar, hem de (turkiye'de oldugu gibi) kalifiye elemanla vasifsiz elemanin arasinda fark kalmaz.

california, new york, massachusets, new jersey, washington gibi sol yonetimdeki eyaletleri bu politikalar bombok ettiler zaten. bu eyaletlerde yasarsaniz hem hayvani sekilde cesit cesit vergi odersiniz, ustune ustluk her seyi pahaliya alirsiniz. ev kiraniz da pahalidir, ev fiyatlari da. karsiliginda da eyalet size hic bir sikim yardim yapmaz. eyaletin yardim ettigi kesim, calismayan, her gun ot cekip, aylak aylak gezen, dukkan yagmalayan adamlardir. orta gelirliye en ufak yardim yoktur. zaten bu eyaletlerde de disariya muthis bir goc var.

son secimlerden trump'in nevada'yi, colorado'yu, arizona'yi, pensilvanya'yi kaybetmesinin, texas'in da kil payi kazanilmasinin sebebi bu goctur. east coast ve west coast yosmalari ve kominist hainleri bu eyaletlere goc ederek oralarin da demografik yapisini bozdular.

yoksa teksas ovasi vatansever delikanlilar yuvasi!! san francisco yarimadasi kominist hain yuvasi! manhattan adasi sjw'ci terorist yuvasi!!

sozun ozu, solcular basa gectikleri her ulkede ekonominin amina koymuslardir. simdiye kadar demokrat partili baskanlar radikal solcu degildi, ilimlilardi ama basta kamile karisi olmak uzere, biden hukumeti asiri solculardan olusuyor. arkalarina da blm, antifa, sjw, cnn, hdpchpkkdhkp/c.... yok... bu son yazdigimi dikkate almayin. sinirden devrelerim yandi amk! iste bunlari arkalarina alinca ulkeyi venezuela'ya cevirecekler.

amerika'nin sonunu ne cin, ne rusya, ne de avrupa getirecek. bu ulkenin sonu, kendi icindeki sosyalist, sjw'ci, cancel culture'ci, solcu, marksistler getirecek. yuzyillardir suregelen, amerika'yi amerika yapan kapitalizme sirt cevrilerek bu ulke buyuk yara alir, ulke yaraklari yer.

neyse, bir isveren olarak gece gece sinirimi hoplatti bu 15 dolar mevzusu. ben daha bu sene 12 dolar olan ucrete kem kum ediyordum, bir de 15 dolar yapacaklarmis. yapin ulan, yapin amk!!! ben yukumu tuttum zaten. son 1 evim kaldi borcu bitmeyen, onu da 2-3 yilda bitirecegim, ondan sonra da genc yasta emekli olsam da koymaz bana. topladigim kiralarla rahat rahat gecinirim. bu biden dangalagina oy verenler dusunsun!!!!
hesabın var mı? giriş yap