• akçaağaç şurubu ve pancake dir benim için bu mereti o kadar kafama soktular ki hollywood filmlerinde
    şu eski tip salaş kahvaltı dükkanlarından birine gidip
    https://www.59saniye.com/…lp-fiction-mother-fucker/
    bu mereti yemek yapacaklar listemde ilk sıradaydı.
    sonra fark ettim ki akçaağaç surubu denen meret sulu şekerli tadı gayet yavan bir şeymiş. biraz hollywooda sövdüm hırsımı alamadım biraz da amerikan rüyasına sövdüm kafamı böyle saçmalıklarla doldurdukları için
    anne yapımı çilek reçeli ve bal kaymağın gözünü seveyim krepe bunlardan güzel yancı mı olur.
  • benzini adamların kendi dolduruyor.
    en çok buna özeniyordum, amk özenmez olaydım. pompacı adam ne güzel adamdır...
  • etrafta hiç türk olmaması...

en çok buna özeniyorum ben...

miss...
  • cadillac tipi uzun klasik arabalar ile şehirlerarası seyahat, bol pepsi ve müzik eşliğinde mısır tarlaları ve çorak arazileri seyir ederek geçirilen uzun yol hikayeleri.
  • kilisede evlenmek, arada arkadaşlarla geyiğini yaptığımız bir mevzudur.
  • deli gibi yağan yağmurda, gökdelenlerden birinden çıkan, döpiyes giymiş, ayağında topuklu ayakkabılarıyla, başına bir gazete kağıdını tutarak yağmurdan korunmaya çalışan bir bayanın önünüzden geçerek meşhur new york taksisini durdurması ve binmesidir rüya. bu görüntüye takılıp kalmışken sırılsıklam ıslanmış olsanız kaç yazar.

tabi bir de sabah ellerinde starbucks kahveleriyle işlerine gitmek için koşuşturan takım elbiselilerin arasında kalmak da olabilir. şu kahveci bizim buraya da açıldı ancak aynı havayı vermiyor ne yazık ki!

her ne kadar döndüğümde yeri öpecek durumda memleket hasreti ile dolu olmuş olsam da amerika bir başkadır ve filmlerde gördüklerimizin çoğu gerçektir.
  • zencefilli gazoz adli icecegin bulundugu liste.

sanirsam abd'de zencefilsiz gazoz satisi yasak olsa gerek. zencefilli gazoz ureticileti birligi holivuta ortak mutlaka. koca ulkede her gazoz zencefilli olur mu lan !

cani cekiyor cocugun, ne bilsin ulkesinde yok boyle bir gazoz. en krali yerel bi dukkanda kimbilir nasil pis bir yerde uretilen ismet gazozu gibi bir gazoz bulabildigi. nadiren de uludag.

hala da denk gelmis degilim zencefilli gazoza.
  • - sarı okul otobüsüyle gittiğin okulda amerikan futbolu oynamak
    - ponpon kızların en popüleriyle akşam mustang arabada oynaşmak
    - kapıları tahta döşemeli aile arabasıyla tatile çıkmak
    - babayla beysbol oynamak
    - işe donut'larla gitmek.
    - "bana başkanı bağlayın" demek
  • (bkz: house party)
  • ağaçların, sağını solunu kapladığı şehirler arası yollarda araba yolculuğu yapmak. çok özeniyorum amk.
hesabın var mı? giriş yap