• sadece bana mı geldiğini merak ettiğim huzur. özellikle metrobüste oluyor. köprüyü geçip de asya kıtasına hoş geldiniz yazısını görünce yahut ido ile geçişte haydarpaşa garını görünce evime geldim hissi oluyor bende. bugün yanımdaki arkadaşımla metrobüste birbirimize itiraf ettik. lan bana bi huzur geldi dedi. meğerse ona da aynısı oluyormuş. ikimiz de 20'li yaşların başında istanbul'a gelmiş insanlarız ve avrupa yakasında oturuyoruz. sosyologlar ve psikologlar açıklasın, ateistlere de mesaj kutum açık.
  • bir anadolu insanı olayıdır. anadolu lan. ismi bile sıcak içten samimi
  • kadıköy merkeze varınca geçer gider...
  • ulaşmak için çekilen trafik işkencesi sonucunda oluşur.
  • hayatı boyunca anadolu yakasında oturmuş olan insanlar çok iyi bilir bu duyguyu. emekli doğmak gibi bir şeydir, adaları izle, rakı iç, trafik yok gibi bir şey ohh be.
  • üsküdarda oturanlarin büyük çoğunluğuna gelen huzurdur. en az sekiz on kişiden duymuşlugum var.
  • vapur kadıköy'e yaklaşırken duyulan huzurdur. ancak ismi lazım olmayan o kazulet otel yapıldığından beri bu huzura gölge düşmüştür.
  • bende tam tersi olan durumdur.
  • anadolu yakasında oturanlar evlerine yaklaştıkları içindir. bir de avrupa yakasının keşmekeşinden kurtuıdukları için seviniyorlardır. kendimden biliyorum.
hesabın var mı? giriş yap