• kuran kursu-kreş konseptini benimsemiş mekanda bir süre bulundum. eğitimde çıtayı arşa çıkarmışlar. öyle basitleştirmişler ki anlamamak mümkün değil.
  • dini vecibelerimizi elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışan bir aileyiz. fakat bu çocuğuma devlet eliyle dini eğitimi desteklediğim anlamına gelmiyor. ahlak dersi olsun olmalı ama dini eğitim çocuğumun hayatına direkt müdahil olmak anlamına geliyor ki ben karşıyım
  • ahahaga.

hala amlamadılar ya.

değil anasınıfına doğumhane ye soksa birileri sözde dini eğitimlerini hayallerindeki altın nesil (!) çıkmayacak bu ülkeden. bi zamanlar bazılarının altın nesil (!) diye yere göğe koyamadıkları orospuçocuklarının yediği boku 15 temmuz da gördük.

dini eğitime abanıldıkça ortaya dine daha mesefeli nesiller çıkıyor tıpkı mustafa kemal atatürk ü u unutturmaya (!) çalıştıkça ortaya atatürkçü nesillerin çıktığı gibi.

bu milleti bu toprakları iran yapma rüyasındakilerin sonu hep hüsran olacak.

hep.
  • bu başlık altında “anasının karnında başlatsalarmış” demeyeni dövüyorlar herhalde? sakin olun, saçmalayıp saçmalayıp kendinizi rezil etmeyin şuralarda. bilmiyorsanız da dinleyin, ki gerçekten bilmiyorsunuz!
    çocuklar çok eğleniyor ve çok mutlular, oyun da oynuyorlar, resim de yapıyorlar, şarkı da söylüyorlar. allah demeyi de, muhammed’i anmayı da öğreniyorlar. duaları türkçe anlamlarıyla öğreniyorlar ve hiçbiri de yakılmakla, elinin kesilmesiyle korkutulmuyor...
    birlikte itfaiyeci olup, minik kedileri, ormanları kurtarıp, aşçı olup karnı acıkan sıra arkadaşının sevdiği yemeği yapıyorlar. minik minik hadisler öğrenip, hayatlarına uygulamayı öğreniyorlar; tebessüm etmek gibi, selam vermek gibi, saygılı olmak gibi...
    din eğitimi için 18 yaş çok geç. kendi karar versinciler bi ağlamasın şu başlık altında, gitsinler ateizm altında savunsunlar izimlerini. din eğitimi “ağaç yaşken, eğilir” düsturuyla verilmelidir, verilir...
    kendi inandığınız, inanmak istedikleriniz doğru değil, siz kendi sapkın niyetlerinizden sebep korkuyor olabilirsiniz ama buralarda yavrularını devlet eliyle eğitmek niyetinde olanlara “hakaret” edemezsiniz, ne çok saygısız ve iki yüzlü insancık dolu buralar. islamı çocuklarına devlet eliyle öğretmek isteyen aileler buyursun lütfen!
  • diğerleri gibi ters tepecek bir girişim. imam hatiplilerin deizme kayıyor oluşu korkutmuş olacak ki çıkalım derken daha da batırıyorlar. böyle bir uygulama olsa olsa deizm/ateizm oranlarını artırır. çünkü 4 yaşında bir çocuğa arapça tekerlemeler öğreterek dine ikna edemeyeceğin gibi ilerleyen yaşlarda da bir dini ne kadar öğretirsen o kadar sorgulatırsın ve sorguladıkça saçmalıkları keşfederler. aynen devam kanka.

edit: yalnizyurumeyeceksin.com bu siteyi incelemenizi öneririm. aile zoru/isteği hatta ve hatta kendi isteğiyle tesettüre giren genç kızların açılmak isteyip (kimisi de çarşaf değil normal başörtüsü istiyorum diye isyan ediyor ona bile izin verilmiyor ne aileler var lan)aile ve toplum baskısından korkmalarıyla ilgili kendi yazdıkları yazılardan oluşuyor. son zamanlarda başını açan kadınlara da çok denk geliyorum, dikkatinizi çekti mi bilmem.
  • bu eğitim zorunlu mu değil mi? eğer zorunlu değilse neden tartışır ki müslüman olduğunu söyleyen bir kişi?

ben mezhepsiz bir kur'an müslümanı olarak mezheplere göre verilen din eğitimini doğru bulmuyorum ancak mezhebe sahip insanların kendi inançları doğrultusunda çocuklarının küçük yaştan itibaren eğitilmesini istemesi özgürlüğü neden olmasın?
  • şu siyasal islamın müslümanlara verdiği zararı dünya üzerinde başka hiçbir şey veremez galiba.
  • siyasal islamin giderayak son cirpinislari.
  • tutturamazsınız, aklın önünde kimler diz çöktü, siz de çökeceksiniz....
hesabın var mı? giriş yap