• "bu yaşta hala çizgi film mi izliyorsun yeaaa" tepkilerini alma sebebi ve bana göre japonların dünyaya olan en büyük katkısı. benim anime maceram 2007de hellsingle başladı ve bu dünyadan kopmayı da düşünmüyorum.
  • (bkz: kemonomimi)
  • farklı bir kültür ilgilenilesi bir uğraştır.insanda japon dili ögrenme isteği uyandırır.bi kez başlanıldı mı ara verme durumunda özlenir.ayrıca öyleleri vardır ki japon zekasını gözler önüne serer.bazılarının çizimi öyle harikuladedir ki çizim olduğunu unutursunuz hatta zaman zaman oturup hayalini kurduğunuz olur.

(bkz: death note)
    (bkz: hatarubi no mori e)
    (bkz: the girl who leapt thougt time)
    (bkz: liar game)
  • shounen türüne ait olanlarının "asıl" olduğu süpersonik icat.

bu entry'i bir türlü bitemeyen, sündükçe sünen, yeter beee artık sonuçlan diyerek isyan ettiren tipik bir shoujo animesi olan lovely complex yüzünden yazılmıştır.

yıldım daa yıldım. daha da izlemem shoujo. gelsin mechalar, gitsin alchemyler.
  • ilk anime dizim "yamada's first time" dı. ne komikti o dizi la. izliyim bari.
  • aklımda kalan kadarıyla anime, animation sözcüğünden, japon çizgi filmlerini/animasyonlarını diğer yapımlardan ayırmak amacıyla türetilmiş. bu nedenle, amerikan, fransız vs. animesi olamaz diye düşünüyorum. dünyadaki tüm animasyon türlerini görmüş değilim; ama animeleri diğer animasyonlardan ayıran önemli özelliklerden başlıcalarının yalnızca çizimleri değil, aynı zamanda hikaye kurgusu, olayların ve karakterlerin işleniş biçimi, konu çeşitliliği gibi etmenler olduğunu da düşünüyorum. animeye şeker kız candy ve ay savaşçısı ile başlamış biri olarak, animelerin inanılmaz çeşitlilikte olduğunu öğrendiğimde buna çok şaşırdığımı söylemeliyim. hem pokemon'un, hem de evangelion'un anime olması, animenin ne kadar geniş bir yelpazeye sahip olduğunu kanıtlıyor benim gözümde.
  • japonların dünyaya kazandırdığı nadide eserler..
    geçelim teknolojiyi falan.. sadece anime için dahi bir japonun önünde saygıyla eğilebilirim..

nur içinde yat osamu tezuka ..
  • (bkz: okurishimasu)
  • lise ikide tanıştığım hala yakamı kurtaramadığım illet. animeden sonra manga derken şimdi anime serilerinin lightnovelı okumaya başladım. tam kabus... mesela to aru majutsu no ındex serisinin 30 yakin kitabı var. daha 11 yeni bitirdim.
  • başlandığın da sonu gelmeyen şey
hesabın var mı? giriş yap