• belki kırmızı çizgi olarak görülüyor bu durum ama son 15 seneye baktığımızda neler neler oldu, neler neler aslında kırmızı çizgimizdi. evet şuanda yarın akşam böyle bir olay olsa ve haberlere taşınsa iç savaş çıkar ve herkes yeter artık diye sokaklara çıkar. ama olay şu ki bu adamlar yıllardır yaptığı gibi bazı şeyler dan diye değil alıştıra alıştıra yapıyorlar, yavaştan ve ağırdan. yukarıda bir entry'de de bahsedildiği gibi azar azar bahsi geçerek başlayacak ve sonrasında oldu bittiye getirilerek son bulacak bir süreç, ne yazık ki bundan bir 20-30 sene sonra imkansız değil. 15 yıl boyunca ilke ve inkılaplar teker teker siliniyor, adım adım yok sayılıyor. ters ve geri bir devrimin yapıldığını görmek zor değil. atatürk yeni neslin zihninden silinmeye çalışıyor. 2002'de doğan bir çocuk 3 sene sonra reşit olacak. zaman aleyhimizde işliyor ne yazık ki cumhuriyeti ve demokrasimizi kaybediyoruz. ne olur, ne yapılır bilemiyorum ama maalesef durum iç açıcı değil. gezi'de bir şeyler yapılabilirdi belki ama şuanda ne yazık ki mevcut durumda sinmiş vaziyetteyiz. ben ülkeyi yüzde 50-50 olarak da iki ayrı kutba ayırmıyorum. akp'ye oy veren kişilerin hepsi atatürk düşmanı değil. çevremde de bir sürü kişi var. atatürk'ü seven ama nasıl beceriyorsa reis sevdalısı olan. durumlar çok karışık. bu referandum umarım ki korktuğumuz gibi sonuçlanmaz ve hayır'lısıyla bir dönüm noktası olur.

(bkz: bilemiyorum altan bilemiyorum)
  • bunu isteyen kişi işidci bir orospu çocuğudur kesinlikle. tipik isid zihniyeti.
  • evet hayır çok umrumda değil. kimse için bir şey yapacak değilim ama evet %55'ten 60'tan fazla çıkarsa halkın belli bölümlerinden radikal talepler gelebilir.

akp tabanı kendini iktidara ortak sanıyor ama asıl iktidar ortağı olan akpli oligarkların hayır diyebileceğini düşünmüyor. iktidar ortağı olarak kahrolası laikleri yendiklerini, onların her dediğine karşı çıkarak onlara tarihsel darbeler vurduklarını düşünüyorlar. yoksulu zaten en az iki üç nesil bitmiş, orta hallisi ise bim'den alışveriş yapıp, zamanında abd'nin dolar basıp dünyaya sattığı yıllarda borç parayla aldığı ev ile ekonomiyi iyi belliyor. sahip olduğu 3 çocuğu o evi haraç mezat satınca bu adamlar da çocuklarına iyi bir gelecek bırakmadıklarını; laiklerin halen en iyi yerlerde, en iyi okullarda, en iyi tatillerde olduğu gördüklerinde siyasal islamcılığa bulaştıkları için kafalarına vuracaklar ama iş işten geçmiş olacak.

hep söylüyorum bu sizin kavganız değil, benim de değil; siyasetçilerin kavgası. aşırılığa lüzum yok, piyonluk sıra başı bir kare ilerletir adamı ve kimsenin umrunda değildir..
  • ananızın diz kapağından tahrik olursunuz dediklerinde, ensar vakfı'nda ve bir çok yerde çocuklara tecavüz edebildiklerinde, cennete götüren terlik sattıklarında, parkta hamile kadını yumruklayıp, otobüste şortlu kadına tekme attıklarında, başı açık kadına perdesiz ev benzetmesi yaptıklarında, tecavüz sonucu doğacak çocuk için, "çocuk niye ölüyor, annesi ölsün" dediklerinde ve şu an sayamadığım binlerce cümle ve eylemde, anıtkabir'i defalarca yıktılar. mesele dozer değil, sen hala anlamadın mı?
  • ne anıtkabir yıkılsın ne imam hatipler kapatılsın, camiler de yapılsın eğlence mekanları da. iki uçta kutuplaşıp birbirimizle uğraşmaktan ülkece yerimizde sayıyoruz. onlar şöyle biz böyleyiz demeyi biran evvel bir kenara bırakmazsak önümüz karanlık. kendimize gelmemiz lazım.

aydınlığa çıkabilmek için kılavuz belli (bkz: gençliğe hitabe)
  • iç savaşın resmi olarak ilan edileceği gündür. tarihe böyle geçecektir.
  • on bin yıl sonra o zamanın antropologları koca anadoluda sadece betona rastlayıp şaşıracaklar. sen bu ülkede yaşama sevincine beton döktün. yıkacağın sütunlar götüne girsin o ayrı
  • tayyipten babayiğidinin bile cesaret edemeyeceği bi şeydir. okuduğunuz entry tamamen hayal ürünüdür

o dozeri vidasına kadar "sökerler" :)

mustafa kemalin askerleriyiz !
  • tamamen trol başlığı amaç dikkat çekmek, tepki tetiklemek...
hesabın var mı? giriş yap