şükela:  tümü | bugün soru sor
313 entry daha
  • kendilerince iyi niyetli bir adım attıklarını tahmin ediyor olabilirler ama bence olacakları hesap edemediler. çok kısa zamanda bu tanzim satış olayından çark edeceklerini düşünüyorum. kuyruk algısı bu topluma hiç iyi şeyler çağrıştırmıyor. resmen kendi kuyularını kazdılar. ama artık bu muhabbetten geri dönmeye de kalksalar bazı şeyler geri dönülemez bir hal aldı ve ilk kez bu kadar inanarak söylüyorum ki bu gerçekten 17 yıllık iktidar için sonun başlangıcı.
  • o kuyruktaki zavallılar bunu hakedecek ne yaptılar :( hahahahahah çok hoşuma gidiyor herifleri böyle sürünürken görmek.
  • bu sıra milletin pahalıya aldığı ürünleri ucuza elde edebildiği bir sıradır. böyle bakın.
  • toplu taşımada yer verilmediğinde oturanlara tip tip bakan bireylerin saatlerce ayakta beklediği "hıyar" sırasıdır.
  • sıradaki* bir diğer kuyruk için (bkz: zonguldak'ta işkur önünde sabahlayan işsizler)
  • kuyrukta beklerken eskiden yağ kuyruğu vardı, benzin kuyruğu vardı diye sallıyor çomuşun biri.
    alayı manyak lan bunların.
  • kardeşim anlamadığınız nokta millet aç aç aç. adam sabah 6-7 gibi evinden çıkıp işe gidiyor ve akşama 7-8-9 gibi geliyor. yemeğini yiyip çayını içiyor televizyon izlerken veya telefonla oynarken uyuyor. karşılığı? 2000 bin lira. ne için? eşi ve okuttuğu 2 çoçuğu için. bu adam 3 saat değil 4 saat de bekler yeter ki 50 kuruş daha ucuza alsın.
    kuyruk algısı muhalefet için bir söylem olabilir ama kararsız ve düşük gelirli seçmen profili için karnının doymasıdır.
    ayrıca insanlar fiyat artışının ve kötü giden ekonominin sorumlusu olarak hükümeti gösteriyordu. şimdi de hükümet, biz 2 liradan verebiliyoruz onlar kendileri 5-6 liradan veriyor. bizde suç yok suç onlarda diyebilecek
  • sizler şimdi gerçekten de sebzelerin üreticiden alınıp çok az kar eklendiği için bu fiyata satıldığına inanıyor musunuz?

ilk kez kazdıkları kuyuya düştüler ve oluşan bu kuyruk nedeniyle yakında kaldırırlar.

peki, bu fiyata nasıl satılıyor?
    (bkz: zararına satış)
125 entry daha