• havası soğuk olsa bile insanları sıcaktır, her yolu kızılay'a yahut ulus'a çıkar. akşamları tepelik bir yerde içme şansına erişirseniz size dostluk eder yoldaşlık eder. bu yüzden sevilmeyecek gibi değildir.
  • şu manzarası.
  • içinde sevdiği sevdikleri olunca insanın dünyanın neresine koyarsanız koyun onu orası ona güzeldir. bu şehirde sevdiklerim var,anılarım var. evet şehrimiz gri,evet memur şehri ama dikeni de olsun. iyi ki varsın angara!
  • kendime zar zor sebep yaratmaya çalıştığım şehir. griligiyle baştan çıkacak bir ruha sahip olsaydım diyorum bazen. ama kafamın içinde yeşillenen çimenler ne yazık ki bu kente bile ait değiller. başka bir kentin hırsızlığını bile yapmadım oysa. bir şehri güzel kılan şey neydi? son fırça darbesini bulamamış bir ressam, eserine daha başka ne güzellik katabilir? nasıl tamamlayabilir onu? bozuk bir saate alarm kurmak kadar delice bu kentte yaşamak. yani aslında mesele ankara'nın yeşil ya da gri olmasında değil, son fırça darbesinin vurulamamış olmasında.
  • istanbul'da olmaması
  • uzun süredir patlama olmamasi.
  • tartışmasız pavyonları
  • ankara'yı sevmek için sebep aramayın. sevmeyen de defolup gitsin de rahat edelim biraz.
  • mustafa kemal atatürk. gerisi yalandır.
  • sevgili.
hesabın var mı? giriş yap