• her yerde mutlaka ihtiyaciniza uyan $ekli bulunur. jetonlusu, kartlisi, hatta kredi kartlisi vardir. cep telefonundan cok daha hesapli olmakla beraber "telefon alirsam ipneyim" mantalitesinin geregi olarak du$unulebilir.

(ayrica) "peki nasil arkada$imizi arayip, ben dolmu$tayim geliyorum diyecez, ankesorlu telefonla insanlari nasil rahatsiz edicez, nasil yanimizda yuruyen adamla mesajla$ip eglencez, nasil yilan oynicaz" diyenlere $iddet uygulanir.
  • yakin zamanda turk telekom tarafinca 'wlan kablosuz internet servis alani'na donu$turulmesi planlanan telefon turu. yapilirsa batidaki japonya oluruz oyle boyle degil.
  • degisik numaralar yapilirdi bu telefonlarla. saatlerce sıra beklemistim bir keresinde. adamda deli gibi jeton var saatlerdir konusuyor derken gordum ki uyanik jetona ip baglayıp sarkıtıyormus telefondan , click sesi gelincede çekiyormus. tam bir zihni sinir projesiydi, yurdum insanıyla gurur duymustum.
  • jetonlusu artık pek bulunmamakla beraber, manyetik kartlısı, smart kartlısı, ve hatta kredi kartlısı yurdum köşelerini süsleyen iletişim araçlarının biraz ötesinde duran tanıklardır. evet tanıklardır, her gün belli bir saatte bir çocuk görüyorum ben sağdan en baştaki telefon kulübesinde, kimi aradığını bilmiyorum ama yere oturup konuşuyor, mutlaka en az 3 sigara bitiriyor zincirleme.. ben soldan en baştakinde oluyorum, telekomun duvarında oturup telefonun düşmesini bekliyorum, elim tekrar ara tuşuna yapışık. yerlerde birikmiş, kullanılmış telefon kartları.. şehirdeki bütün telefon kulübelerini ezberleyemedim belki ama bizim mahalledekileri bir bir biliyorum, hangi sokağın ucunda kaç telefon kulübesi var; hangisinin tekrar arama tuşu bozuk ezberimde, hangi sokaktan daha az araba geçer, daha az gürültü olur biliyorum; hangisinin kapısını kaparsam içeri doğru kapanır ve bana çarpar biliyorum.. elimde manyetik kartlarım, telefon kulübelerini seviyorum.
  • altıncı nesil bir yazar.
  • yaptığı salak reklamlara inat, türk telekom'un (oger telekom mu demeliydim acaba) elinde patlamasını umduğum, neslinin yakında tükeneceğini düşündüğüm iletişim aracı.
  • artık pek kullanılmayan cihazlar bunlar. mevcut olan smart kartlı ankesörlü telefonlardan internete bağlanabilir, kredi kartınızla arama yapabilir ve hatta sms gönderebilirsiniz.**
  • küçükken elimize bir iki tane jeton alır doğru ankesorlu telefonların içini doldururduk. elimizdekiler genellikle küçük jetonlardan olurdu biz bunları büyük jeton gözünden atar tıkır tıkır alttaki hazneye düşmesini keyifle beklerdik. bizim çocukluğumuzda ne çoğumuzun evinde telefon vardı; ne de oynayabileceğimiz çeşit çeşit oyuncaklarımız. mahallemizde bulunan tek ankesorlu telefonun yanında aynı zamanda mahallemizin karakolunun bulunması dolayısıyla bu oyunlarımız çoğunlukla polis amcaların bizi kovalamalarıyla son bulurdu. biz de kirikir kikir gülerek karakolun bahçesinde ki süs havuzunda oynardık.
    heyt be ne günler... şimdi mahallemizdeki tek ankesorlu telefonun önünden hergün işe giderken geçiyorum ve onun eskimişliği karşısında çocukluğumdan uzaklaşıyorum.
  • insanın en çok askerdeyken haşır neşir olduğu buluştur kendisi..
hesabın var mı? giriş yap