fenman

  • 3999
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

yaran baba oğul diyalogları

fenman kişisi lise sona gitmektedir. arada bir sigara içmekte, hatta arada bir paket almaktadır. fenman, sigara paketini ders kitaplarının olduğu dolaba koymakta, paketi saklamak için daha sote bir yere gerek duymamakta, "nasıl olsa oraya bakılmaz" düsturuna uymaktadır. fenman'ın babası yıllar önce sigarayı bırakmıştır; öyle ki, fenman, babasının sigara içtiği zamanları hatırlamamaktadır bile. bir akşam fenman, televizyonun karşısında oturan babasının sehpadaki misafir sigaralarından birini tellendirdiğini görür. buna şaşırmanın etkisiyle babasının yanına gider ve sırıtarak sorar:

- ooo! arada bir sigara içmek nasıl oluyor babacım?

baba, fenman'a döner ve müstehzi bir gülümsemeyle cevaplar:

- onu sana sormalı.

fenman kişisi "hık" bile diyemez; gerçek anlamda göt olmuş, tek kelime bile edememiştir; arkasını dönmüş, tırıs tırıs gitmiştir. fenman kişisi, bu olayın şaşkınlığını üzerinden attıktan sonra düşünmüş, sigara içtiği için kendisini dövmeyen, hatta azarlamayan ve böylesi bir olayla kendisine ders veren babasını biraz daha sevmiştir.

fenman kişisi bu olaydan ders almaya çalışmıştır; ama olayın üstünden 20 seneye yakın zaman geçmesine rağmen hâlâ sigara içmektedir; o da onun eşekliğidir.

devamını okuyayım »
03.02.2006 01:59