şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün mail kutuma düşen fena halde yarıcı bir internet sitesi sloganı. lan öyle para kazanılsaydı ekşi sözlük olarak imf'ye finansman desteği yapacak hale gelirdik. gsmh'nın mına koymuştuk çoktan.

  neymiş de günde 4 $'dan 12 anket doldurursam 48 $
  ayda 768 $ kazanacakmışım.
  allah tepenizden baksın emi...
 • türkiye'deki kullanıcılara en fazla haftada bir anket gönderildiğinden, ki genelde bu üç haftada bir sıkılığında oluyor, bu şekilde ek gelir yaratılması mümkün değil gibi. ancak belki kendini başka bir ülkeden göstererek olabilir.
 • kimisi açık açık scam, kimisi ise sadece söz verdiğinin çook çook altında gelir getiren siteler bunlar. ille de bakacam, zamanım çok diyorsanız o zaman üyelik için para istemeyenlere gitmek lazım. para isteyenler bas bas iç edeceğim paranı diye bağırıyorlar çünkü.

  http://passiveearningblogs.blogspot.com/…-what.html
 • doldurulan herbir anket karşılığında 5 ile 25 $ a kadar kazandırdığı söylenen yöntemin adııdır.

  ne varki işin iç yüzü öyle değildir yani hiçbir zaman anket doldurarak 3-5 dakikada 25 $ falan kazanamazsınız.

  bu arada bu anket sitelerinin yer aldığı kitaplar da piyasada 40-50 tl ye satılmakta ancak ben kesinlikle bu kitaplara paranızı kaptırmanızı önermem.

  diğer taraftan anket doldurarak hem de hiçbir ücret ödemeden çok büyük rakamlar olmasa da öyle çerez parası denilecek miktarda kazananlar oluyor.

  bu yöntemi merak ediyorsanız anket doldurarak para kazandıran siteler başlıklı yazıda yer alan sitelere hiçbir ücret ödemeden üye olarak cebinizden beş kuruş çıkmadan deneyebilirsiniz.
 • sözlük te hergün hayrına doldurulan zibilyon tane anket başlığı olduğu düşünülürse bu işten para kazanan insaanların var olduğunu bilmenizle kendinizi mal gibi hissetmenize sebep olan eylem.

  tabi şu var ki, internetten öyle anket falan doldurarak evde bir maaş sayılabilecek bir mebla kazanamazsınız ama, bir cep harçlığınız olabilir o ayrı mesele.
 • buradan mümkün olan durum. aradığım/denediğim/okuduğum sitelere göre en başarılısı bu. başta (ilk 3 gün) resmen sabrımızı deniyor. 0.001 dolarlık reklam tıklamaları var sadece. ancak task yapıp tasklerde 1 level olduktan sonra gerçekten iyi kazandırıyor.

  yaptığım hesaba göre bimde kasiyer olarak çalışmanın 4'te 1'i zamanda evde kimseyle muhattap olmadan istediğiniz şartlarda ve saatte çalışarak aynı parayı kazanabilirsiniz. şu an günde 3 saat çalışıyorum kafama göre istediğim saatte ve günlük 25 lira kazanıyorum.
 • birlikte çalışmak için takım arkadaşları aranıyor! buyrun şöyle alayım www.clixsense.com
 • mümkün olan durum. eğer günün büyük bir kısmını bilgisayar başında geçiriyorsanız, günde birkaç adet anket doldurarak, reklam tıklayarak ve benzeri görevleri gerçekleştirerek belli meblalarda kazanç sağlayabilirsiniz.

  özellikle bunun için kullanılan belli başlı bazı internet siteleri var. suan en çok bilinen ve en güvenilir site clix
  sense tık

  üye olduktan sonra kendi arkadaşlarınızı da üye yaparak veya sosyal medya, forumlar, reklam verme gibi tekniklerle kendinize alt referans üyeler de edilebilirseniz biraz uğraşla gerçekten iyi para kazanabilirsiniz.

  ayrıntıları da yazayım;

  ilk başlarda genelde herkes günde $1-2 dan başlıyor, ancak yüksek sayıda referans elde edebilirseniz (300+) günde $10-15'a çıkıyor bu kazanç. bu da günde yaklaşık 33 tl'den ayda 990 tl yapar. ben henüz bu miktarlara ulaşmış değilim ancak ulaşan üyeler gördüm sistemde.

  dediğim gibi, üye olduktan sonra olay sadece reklam/anket tıklamakta değil, olabildiğince çok insanı da üye yapmanız gerekiyor. böylece oturduğun yerden ekstra gelir elde etme şansı olur.

  detaylı bilgi için şu siteye göz atabilirsiniz.
 • türkiye'deki yeni dolandırıcılık sektörü.

  bugünlerde hangi siteye girerseniz girin hemen bir reklam dikkatinizi çekiyordur, "ev hanımı falan filan hanım günde 2 saat çalıştı 2 bin dolar kazandı!" diye... tamamen yalan. esasında bu bir online pazarlama yoludur. sizi heyecanlandırarak o ürüne olan ilginizi arttırmak sebebiyle bu tarz iddialı tümceler kullanırlar.

  anket doldurarak para kazanma işini ise size şu şekilde aktarayım: firmaların en büyük gider kalemlerinden biri, müşteri seçimlerini öğrenmek için harcadığı giderlerdir. cidden firmalar böyle araştırmalara katılanlara bir bedel öderler ancak bu bedeller 60-100$ olmaz. ya çok küçük maddi bedeller ödenir yada genel olarak kullanılan ücretsiz ürün gönderimi yapılır. "olsun, boş duracağıma yaparım!" diyenlere kötü bir haberim var: bu sitelerde araştırma yaptıran firmaların odaklandığı ülkeler genellikle; amerika, kanada, ingiltere ve hafiften avrupa birliği üyesi ülkelerdir. "anket doldur para kazan, reklam tıkla para kazan" gibi kolay yoldan internetten para kazanma vaatleri insanları cezbetse de, maalesef sonu hüsranla bitiyor.

  gerçekten para kazandırabilecek sistem için: (bkz: affiliate marketing)
 • işsizler birazdan site sahibini işsiz bırakacak