• annemin ailesinin soyadı yerine babaannemin ailesinin soyadını kullanarak güvenlik açığını kapattığım sistem.
  • bir önemi yoktur.orta halli bir memur yüzbinlerle insanın bilgilerini öğrenebilir.
  • anne kızlık soyadından güvenlik sistemi oluşturan kurum ve kuruluşların olması ile her daim önemini sürdürecektir. yıl olmuş 2016 adam hala anne kızlık soyadının ilk bilmem kaç harfini soruyor.

(bkz: güvenlik zafiyeti yoktur)
  • anne kızlık soyadının kişisel güvenlik açısından önemini tartışmanın gereksizliği hakkında bir sorunsalı dile getirmek isterim :
    ulen memleketteki seçmen bilgileri tüm detayı ile internet üzerinden sızdırıldı mı sızdırılmadı mı? tüm partiler birbirleriyle paylaşıyor mu?
  • anne kızlık soyadı bilgisi bence çok güvenilmemesi gereken bir bilgi.

mesela uzun süredir dikkat ediyorum; garanti bankasını zaman arasam bana hep anne kızlık soyadımın aynı iki harfini soruyor, rastgele iki harfini değil. benim garanti ile konuştuğumu bilen bir dolandırıcılı bir sonraki konuşmada isterse bu soruya rahatlıkla cevap verebilir yani telefonda.
  • bir önemi kalmamıştır çünkü a'dan z'ye tüm kurumlara bu bilgiyi bir şekilde vermişizdir.
  • annenizin kızlık soyadını kimse merak etmediği için, sorulduğunda; yeni bir parola olarak kabul edilen ve istediğiniz herhangi bir kelimeyle cevaplayacağınız hede. unutmamak kaydıyla.
  • anne kızlık soyadı olmazsa türkiye kimse güvende olmaz. bankaların 1 numaralı güvenlik sorusu.
  • birde bulmaca gibi birinci ve beşinci harfini sormaz mı bankacı kız. gel de cık işin içinden.
hesabın var mı? giriş yap