• anneannelerde rahat hissedilirken babaannelere bayramdan bayrama gidilir.
    anneanne anaçtır. babaanne soguktur.
    anneanne sana kızmaz, kızsa da dokunmaz. babaanne kızınca babama soyler korkusu sarar
  • sebebi bilinemeyen farklardir!

"anneni mi daha cok seviyorsun? babani mi?" sorusuna burun kiviran cocuk, anneannen mi? babaannen mi? sorusuna genelde anneanne diye cevap verir. sonucta ikisi de en sevdigi ki$ilerin annesidir ama, neden ise ? anneanne daha bir yakin olur bir cocuga.

bu da tanim olsun; "hadi gel babaanneye gidecez" dediklerinde direten cocuk, anneanne lafini duyar duymaz herkesten once hazirlanir gitmek icin.
  • tarz farkıdır. nedense anneanneler hep bir şekilde daha bohem, babaanneler hep daha klasik havadadır
  • herkes için aynı olan farktır, ilginçtir.
  • anneanne nutellayasa babanne şokelladır.. yani çakmadır.. evet anneannemi daha çok seviyorum..*
  • babaannenin zaten gelin-kaynana travmalarindaki kaynana olmasidir. baska da soyleyecek lafim yok. kaynana yahu.
  • ufak bi fark ama, birisi annenin annesidir, birisi babanın annesi.
  • (bkz: bana gore sut onlara gore cikolata)

benim anneannem başkasının babannesi, babannem başkasının anneannesidir.fark yoktur , farklı bir şey varsa o da bakış açısındandır, belki az biraz ön yargıdır anneye yakın olmaktan ötürü.
    yoksa, benim anneannem bana tontiş de kuzenlerime katı babanne değildir, keza babannem esprili ya da ne biliyim sert bir kadınsa hala oğluma da aynen öyledir.

kötü bir insansa da kötüdür( anneanne olması onu daha iyi yapmaz), iyi birisiyse iyidir, ismi değil şahsiyeti önemli.

sonuç ; şanslıyım ki benim açımdan ikisi de tontondur, eli öpülesidir, ne diyelim allah uzun ömürler versin...
  • anneanne candır. yemeyip yedirendir, anaçtır, sevgi doludur. bitanedir.
    babaanne anneyi sinirlendiren insan kategorisinde yer alıp pek sevilmez.
    son olarak;
    anneanne rocks!
hesabın var mı? giriş yap