şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayırlı evlat cümlesi.

  hele hele bu evlat erkek ise, cennetliktir.

  misal bugün şahsımın ta kendisidir.

  anneciğim yoktu bir hafta. toza alerjisi var. o gelmeden ona sürpriz yapmak istedim. ben temizlerim dedi evi ama kabul etmedim. onu sen dinlen geç gel eve dedim. ben temizleyeceğim, yorulma dedim.

  o kadar mutlu oldu, o kadar sevindi ki, eve geldiğinde kapıyı açınca o çiçek gibi kokan evi görür görmez öyle bir sarıldı ki bana, dünyalar benim oldu.

  anneleri yormayın, üzmeyin. onlarsız biz bir hiçiz. tüm annelerin ellerinden öperim.
 • bazen yapıyorum ben.
  anneme gıdıyorum, bulasık yıkıyorum.
  kendı evımde bulasık yıkamam bu arada.
  o mutlu olunca mutlu oluyorum cunku.

  hayattakı cok cıddı bı problemım bıreysel olarak hıcbır sey yapmaya kıfayetı yetmeyıp sevdıgım ınsanlar ıcın aklınıza gelebılecek her seye kapasıtemın haylı haylı yetmesı ve artması. kırı kırk yarabılecek kudretlı enerjıyı sevdıklerın ıcın cıkarmak guzel.
  ama keske tek basıma da yapabılsem.

  bu yuzden cocuk sahıbı olmanın benı hayata bır kez daha daha guclu baglayacagına ınanlardanım. dort dortluk bır anne olucam dıye ona duydugum sevgıden ben de toparlanıcam cunku.

  benım de ıcınde bulundugum grup.
 • annem beni gündelikçi gibi kullanır bazen. kendi evime yardımcı alırım gider anne camı silerim. diyorum ki kadın alalım ben hizmetçi miyim?

  yok kızım, onlar senim gibi temizlemiyor diyor.

  yani bir gören olsa camda beni, tüm otoritem yerlerde olur. temizlik yapan ben ve sonrası arasında dağlar kadar fark var.

  annedir, kıyamazsın. ben gitmezsem babamındır bu temizlik işi. annem insan kullanmayı çok sever. iş asla yapmaz ama her işini de yaptırır. diğer anneler gibi değildir asla. kızım gel mantı yaptım demeyi bırak bir çorbasını görmedim. ama anne işte. atsan atamazsın.
 • çoğu annenin hayali olan cümle. küçük bir azınlık annenin ise içi rahat etmez, kendi bildikleri şekilde yaparlar temizliği. çocuğu bile olsa karıştırmazlar kimseyi.
 • sonunda söylemek bana da nasip oldu.
  (bkz: böyle düşüyor mu ?)
 • " marifet iltifata tâbidir, iltifatsız marifet zayidir" aferin sana yazar kişisi.
 • asla “tamam” yanıtı almayacağımı bildigim icin rahatça sarfettigim cumledir. bir gün aksi olursa cok pis ters köşe olacağım.