• kısa yanıt verme özelliklerinin olmaması.
    22 yaşındayım, şu ana kadar annemin evet ya da hayır diyerek cevap verdiği tek cümle duymadım bilmiyorum.

*anne ebru beni aradı mı?
    -aradı. duşta dedim. tamam teyzecim çıkınca beni arasın olur mu dedi. ben de tamam kızım ben söylerim arar o dedim. o da sağol teyzecim iyi akşamlar dedi. sen sağol kızım dedim.

*anne hava soğuk mu?
    - ne soğuk ne sıcak. kaban alma terlersin. hırka da az gelir. şal al bi de yanına. takma şalı istersen çantanda dursun üşürşen sarınırsın.

*anne botlarımı gördün mü?
    - gördüm tabi. atmışsın yine birini bi yere birini bi yere. aldım temizledim gazete sepetinin üzerine koydum. oradadır. sen nereye bıraktığını bile hatırlamazsın tabi. kaç yaşına geldin...
  • sürekli babanın ne kadar hayvan herif olduğundan bahsetmesi. sanki ben evlendim amk.
  • sabahları "hadi kalk kalk kalk,giyin" diyerek sanki fuhuş baskını yaparmışcasına odama girerek uyandırma çabası.
  • ben: anne o reçel senin reçel gibi olmadı ya..
    anne: olmaz tabi..
    ben: anne konuyu senin kadar becerikli olmadığıma bağlaycaksan eğ...
    anne: yok ölçüleri yanlış verdim.
    ben: anlamadım.
    anne: anne reçeli gibi olmasın diye ölçüleri yanlış verdim.
  • allah başımızdan eksik etmesin ama seyretmediğim dizide bir karakteri, hani konuşma olsun da onun ilgilendiği bir şeyle ilgileneyim diye kazara sorsam, tüm diziyi isim ve olay akışı ile kare kare anlatıyor ya..
  • sürekli evde birşeyi olduğu yerden alıp en abuk subuk yerdeki çekmeceye koyarak o cismi size kaybettirmeleri. birde anne bu nerde gördünmü diye sordugunda ben nerden bileyim nereye koyduysan ordadır derler, akabinde o cisim yatak odasının bilmemneredeki dolabının 9. çekmecesinden çıkar.
  • kapıyı açık bırakması.
  • o 30 yaşındayken ben 10 yaşındaydım, benim aklımın ermediğini, herkesin bana zarar vereceğini düşünürdü
    o 40 yaşındayken ben 20 yaşındaydım; benim aklımın ermediğini, herkesin bana zarar vereceğini düşünürdü
    o 50 yaşındayken ben 30 yaşındaydım, benim aklımın ermediğini, herkesin bana zarar vereceğini düşünürdü
    o 60 yaşındayken ben 40 yaşındaydım; benim aklımın ermediğini, herkesin bana zarar vereceğini düşünürdü...

doğdum, yaşadım, çoluk çocuğa karıştım, yaşlanıp kocadım, ölüp gidicem, onun gözünde bi türlü büyüyemedim, aklım kıt olmaktan kurtulamadı.. aradaki yaş farkı da kapanmıyo ki anasını satiimm, eee yeter aynı yaştayız artık diyebileyim...
  • tam dışarı çıkmak üzereyken;

anne: bakiim ne giydin? -- bakar süzer. suratta birtakım memnuniyetsiz ifadeler eşliğinde -- ımpfh bunu mu giydin?

gugukluhamster: eet?

a: daha güzel şeylerin var aslında. sana daha çok yakışan..

g: bence bu iyi anne. ne giyeyim mesela bunun yerine?

a: bilmem, daha çok yakışan şeylerin var..

g: ne mesela, söylesene?

a: dolabında var işte amaaaan öff seninle uğraşamam!

g: peki. -- göt göt dışarı çıkılır --

27 sene oldu; hala o daha çok yakışan şeylerin ne olduğunu çözemedim. giydiğim hiçbişey yakışmıyosa demek ki.. kadın da haklı zaar.
hesabın var mı? giriş yap