• bir türk annesi klasiği daha. evde misafir filan yoksa sürekli bu tişörtler vardır annelerin üzerinde. kimisi desenlidir, kimisi düz renk. ama hepsinin ortak özelliği, kıyısında köşesinde çamaşır suyu lekesi olmasıdır. böyle benekli benekli, dalmaçyalı kıvamında. hiçbir zaman giymekten bıkılmaz. ortalama 5 ila 6 yıl sonra da yer bezi olur.
  • yıllar önce spider-man orjinal marvel tişörtüm vardı.annem ozon dökmüş.sözde yanlışlıkla.çokta ciks bir tişörttü. 1-2 ay sonra bayram temizliği yaparken üzerinde görmüştüm.small du.fakat annemde hayli xxl olmuş.hayır ozonlanmış olması ardından annemde vücut bulması yetmezmiş gibi ilerleyen aylarda kendisini tahta bezi diye tabir edilen bez olarak parça parça görmek ve ayakkabılarımı silecekken marvel etiketli parçanın o bölümün elime gelmesi çok hazinliydi.

bu hezimeti bile yaşamayıp annemin "kaç kere söyledim sana evde ayakkabılarını silme deyi,tüüü o bezle ayakkabılarını silme demedim mi pencere kenarlarını silecektim ben onla laeyn! " diye her şeyin en başında marvel ve spiderman silüetli tişörtün esas sahibi ben değilmişim gibi davranması çok acı.çok.

(bkz: anneye enteresan denmez)
  • temizlik yaparken klorak bulaşmıştır. bundan sonraki her temizlikte o tişört giyilir.
  • temizlik yaparken giyilmesi son derece faydalı ve kullanışlı tişörtlerdir. benim annem hiç giymedi öyle tişörtler, hatta kendisini bir tişörtle gören olmamıştır herhalde ama benim çamaşır suyu lekeli 2 adet tişörtüm ve 1 adet de şortum var, hatta şu an üzerimdeler ve bayram temizliğim esnasında şakır şakır çamaşır suyuyla her yeri yıkayabiliyorum, aksi takdirde tedirgin olur insan. hem döpiyesle temizlik mi yapacağız yani?
  • iron maiden, manowar gibi tsirtler de olabilir kimi zaman.

+anne o ne üzerinde ki?
    -olum çok eskidiydi zaten giymiyodun. kocaman adam oldun.
    +anne ama anısı vardı ya.
    -öf tamam be yenisini alırız. soluk soluk nasıl giyeceksen.
    +böhü ya.
  • temizlik yaparken kendinden geçmenin sonucu evrende kendine yer bulan t-shirtlerdir. bundan sonra kaderleri bellidir.

misal... (bkz: faniladan temizlik bezi yapmak)
  • oldukça sevimlidir, temizlik yaparken giyilir.
    örneğin benim de çamaşır sulu bir taytım var. desen oluyor, ben çok seviyorum*
  • üstüne bir de soğan kokusu sinmedikçe hep bir yanı eksik kalacak olan tişörttür.
  • emek figürlü t-shirt tür bu. eski tshirt ün sağı solukaymış uçları, eteklerinde damla damla çamaşır suyu iziyle kapı açılır.
    can anam, hasret anam diye üzerine atlamak, ona sarılıp tombiş yanaklarını sıkmak, "uffffff bi sürü işim var yunus!!!!!" derken daha da sinirlendirmek gibi hisler uyandırır insanın içinde. velhasılı, o tişört bir annenin emeğidir, temizliğe verdiği önemidir, seni önemsediğidir. kutsaldır o tişört.

tabi daha 2 ay önce alınmış tommy hilfiger tişörtü bu durumda görünce beyin kanaması geçirilir.
hesabın var mı? giriş yap