şükela:  tümü | bugün
  • müthiş bir empati yoksunluğu tamamen kapitalist bir günün esirliği ile kaçırdığımız bir olgu.
    şimdi bütün şımarıklar, kezbanlar başlar hashtaglere, #bestmumever, #benim annem canım annem.

5 senedir anneler gününü yalnız geçiren bir dostum,yıllardır istediği halde anne olamayan kadınlar varken,annesini hiç tanımayan yetiştirme yurtlarında kalan çocuklar varken, evlatlarını kaybetmiş anneler varken.

yerim lan anneler gününüzü...

ben niye herkesin annesi ile annemi aynı klasmana koyup anneler gününde annemi kutlayayım hem, bu gerizekalı güne inanan insanlar istemiyorum.

hassasiyetli olun azıcık şu günde hiç değilse annesi ölen evlatlara, anne olamayan tüm kadınlara paylaşım yapmayın sosyal medyada görgüsüzce...
    tüm annesini, evladını kaybetmiş, anne olamayanlara sevgilerimle.
  • anneniz mutlu olacaksa neden kutlanmasın dediğimdir. sarılın, öpün, ayaklarına, sırtına masaj yapın, yorgunluğunu alın, istediği hediyeyi alın, bir şekilde mutlu edin. hayattayken onu mutlu etme fırsatını tepmeyin.
  • annemi yeni kaybettiğim zamanlar benim de hissettiğim fakat zaman geçtikçe diğer annelere haksızlıkmış gibi görüp vaz geçtiğim düşünce.
    insan her şeye alışıyor sadece geçen zaman insandan insana değişiyor.
  • (bkz: ölenler varken doğum günü kutlamak)
    saçma geldi değil mi? işte bu başlık da o kadar saçma.
    kapitalizmi ajitasyon yaratarak eleştiremezsiniz. bu günün gereksizliği annesi ölen insanların varlığından değil, annelerin yılın sadece bir günü hatırlanacak insanlar olmamasından kaynaklanmaktadır.
  • annesinin günün birinde vefat edeceğini biliyordur ve sadece anneler gününde değil, yılın diğer günlerinde aynı sevgi ve ilgi ile annesinin üzerine titriyordur. keşke bütün anneler 300 sene yaşasa. bencillik olarak görmeyin ama anneler, babalar, kardeşler, eşler vs. herkesin hayatından birer birer eksiliyor. aile fertleri hayatta olanları neden mutlu etmesin insanlar? kutlama amacımız annesi hayatta olmayanların gözüne şunu sokmak değil "bakın benim annem hayatta. çatlayın öksüzler." kim etrafında sevdiği kişi ile beraber bir şey yapsa zaten eleştiriliyor. sürekli bir duyar kasma ihtiyacı. annesini kaybedenler için gerçekten çok üzgünüm ama annesi hayatta olanlar bırakın sevsin, saysın ve kutlasın günlerini. insanları bari bu konuda rahat bırakın. hayat çok kısa. insanların sahip olduğu bu özel günü elinden almayın.
  • burada amaç bir insanı mutlu etmek ve özel hissettirmek, üzerinde çok durmaya gerek yok. annene yaptığın şeyleri sosyal medyadan duyurmazsan annesini kaybetmiş olanlar artı çocuğunu kaybetmiş anneler üzülmez.
  • görüyor ve arttırıyorum (bkz: sevgilisi olmayanlar varken sevgililer günü kutlamak)
  • annem hayatta ve başlığı açan insanla aynı hassasiyetten ötürü sosyal medyadan kutlamıyorum.
    lâkin kutlayan kutlar be kardeşim. her allahın günü bir yerlerde anneler ölüyor. senin, benim annem de ölecek.

kutladığımız birçok şeyden yoksun insanlar da her zaman var olmaya devam edecekler.
    bu kadar duyar kasmaya gerek yok.
  • kutlamakta bir sakınca görmediğim ancak, instagram'da göstere göstere paylaşan insanlardan nefret ettiğim bir gerçek bu.
  • içinde anne kelimesi geçen her cümlede bile gözlerim doluyor. annemi kaybedeli 4 sene oldu.
    ama siz kutlayın kardeşlerim annelerinizin anneler gününü bu benim zaten yanan içime biraz daha ateş düşürse de anneniz yaşarken kutlayın. hatta abartın kutlamayı en güzel hediyeler verin en güzel yerlere götürün. benim hakkım helaldir size. allah gecinden versin, kaybettiğinizde annenizin bir gülümsemesini bile çok özleyeceksiniz. hele o içten oğlum-kızım demesini...