• cumartesi yürüyüş yapıyordum gördüm.
    hava güneşli, hoş bir rüzgar, deniz kokusu, yaz mevsimi... sağlık fışkıran anlar.
    ve orada, bankta oturmuş genç kızı gördüm.
    gördüm ve kış geldi.
    hava gri, sert rüzgarlar, soğuk hava...
    sağlıksız, feri kaçmış gözler, kırışmış bir yüz.
    bir deri bir kemik.
    hep fotoğraflarını görürdüm, bu ilk.
    gencecik belli.
    ama nasıl da yaşlı.
    zor bir hastalık olmalı.
    zorluğu çevresinedir eminim, çünkü bu hastalığın pençesindeki insanların durumunun farkında olmadığını okumuştum.
    durumunun farkında değildi. kimbilir hangi saplantı onu bu hale getirdi.
    kurban olayım, sağlığınıza zararı olmayacak 3-5 kiloyu dert etmeyin.
    herkesin beden tipi farklı.
    bakmayın siz o mankenlere, starlara.
    hepsi illüzyon.
    yiyin, için, sporunuzu yapın.
    hiç bir şeyde aşırı olmayın.
    yemekte de, yememekte de...
  • the thinner the winner, hunger hurts but starving works, quod me nutrit me destruit gibi cümlelerle gaza gelen mükemmeliyetçi insan.
  • psikolojik yardım şarttır, zira kendilerinin farkında bile değillerdir.

http://4.bp.blogspot.com/…600/anorexia-nervosa .jpg
  • sinkaflı tıp terimi.
  • george carlin'in sevmediği insan tiplerinden biri.
    "somehow i can't feel sorry for an anorexic. rich cunt doesn't want to eat? fuck her." --george carlin
  • sanılanın aksine her zaman beden algısında çarpıklıkla kendini göstermez.
    ödipal çatışması süregiden kişinin kabullenilmeyen durumlar karşısında gösterdiği tepki de olabilir.
    her anoreksik bulantısı olan zayıflama tutkunudur denilemez.
    muhtemelen zayıflama tutkusu da işin özünü kapatma fonksiyonu gören kompulsif bir durumdur.
  • (bkz: prenses diana)
  • (bkz: anorexia)
  • çok güçlü insanlardır, erişmek dokunmak zordur. içlerine almazlar.. (bkz: çaresizlik)
  • her anoreksik aşırı zayıf değildir;sanıldığınının aksine..ayrıca anoreksik kişi bu hastalıktan muzdaripken,bırakın kendine kötülük yaptığını düşünmeyi,kendine ne yaptığının bile farkında değildir.bu insanlar normların dışında bi fiziğe bürünene kadar toplum içinde kendilerini gayet kamufle edebilirler.arkadaş ortamında gayet sosyal ve pozitif olan bu kişilerin çoğunlukla aile yaşamı huzursuz olur.ve ne yazık ki pek çoğu ailesinden yeterli sabır ve hoşgörüyü göremediği için bu hastalıkla hayatını çürütür.
hesabın var mı? giriş yap