6587 entry daha
  • bugün elveda diyeceğim canım şehrim. birkaç ay sonra yeniden görüşmek üzere akdeniz'in incisi.
  • klimaların açılışı ile kol gibi değil bacak gibi elektrik faturalarının geleceği şehir.
  • esmiyor
  • ülkeyi ve özellikle burayı yaşanmaz hale getirenler ne zaman hakettiğini alacak acaba? cehennemde mi? ben burada da en ağır ve emsal teşkil edecek şekilde cezalandırılmalarını istiyorum.. 1+ 1 evin kirasınının 5 binden başladığı bir şehir olabilir mi ya? manhattan mi burası? bu ne aç gözlülük. sözüm sadece bu gidişe sebep olan ve dur demekte de çok geç kalan, muhtemelen de dur diyemeyecek olan ülkeye hakim zihniyete değil, aynı zamanda asgari ücretin 4250 tl olduğu bir ülkede,( bir aylık maaş ya, insanlar bu parayla hayatta kalmaya çalışıyor) ev kiralarının bunun üzerine çıkartan, açgözlü ve doymak bilmeyen, sadece kendini düşünerek hayatı bir ot gibi yaşamaya devam eden " ev sahiplerine"..

başta vicdan olmak üzere ahlak hepimize lazım ve hepimizi bir arada tutan ortak maya.. bunu kaybedersek kimse evinde bile rahat oturamaz.. ki oturamamaya başladı. ev sahibi - kiracı kavgaları başladı. kiminin sonu mezarda bitiyor kiminin karakolda ve mahkemede..

insan olsanız, halden anlasanız, insan onuru ve haysiyetine yakışır şekilde davranıp kanunun size izin verdiği oranda ev kiralarını artırsanız ne olur? iyilikten kimse ölmez, kimseye zarar da gelmez. ama kötülükten ve kanun, nizam, had bilmezlikten insanın başına her şey gelir..

ve bu işin vebali var.. dünya sadece buradan ibaret değil.. hesap günü var ve vallahi orası pek şiddetli ve çetin olacak.. inançsız olduğunuzu varsaysak bile üç günlük dünya hayatı için değer mi kötü olmaya ve bunu bir yük olarak taşımaya...?
  • beach park'ta sezlonglar, 70-80 lira olmus, bi tost kirk lira, 600 liraya falan klube veriyolar ahaha lan siz...

allahim bi gun antalyayi en cok seven insanlar vali olarak secilecek o gun yapacagim uc kesin sey var;

1- beachparki kendine getirmek, sen beach parksin, sen bir ismail degilsin demek.
    2- butun palmiyeleri sokmek, palmiyelere olan nefretimi ayrica uzun uzun yazicam. corbaciya isyan eden adamin palmiye isyanini tasiyorum, abi sen... antalya'ya golge etsin diye uc dikenli palmiye dikemezsin ya oranin agaci narenciye turu ve bunun bi sebebi var. gotunuze girsin o palmiyeler.
    3- sehir merkezindeki agacsizliga da son vericem. festival'in oraya diktikleri heyulla cehennem agzina acilacak temmuz gibi, pilavli acilisimiza bekleriz zira beton uzerinde tek bir cimen koymamislar. lan insanlar o yoldan bir agacin golgesine rastgelmeden nasil yuruyecekler tramvaya?

vali olunca yapilacak ufak tefek simarikliklar listemi her yaz guncelliyorum. ama duz vali degil, attalos gibi, buralar hep benim tarzi demokrasi, bizim memleket aliskin nasilsa kafaya gore santiyecilige.
  • (bkz: #138032275) belediye başkanı olmak istersen oyum senen yana dostum.
2412 entry daha
hesabın var mı? giriş yap